Mitsubishi otworzyło centrum inżynieryjne w Seattle

11 sierpnia 2015 13:09
Japoński koncern Mitsubishi otworzył w Seattle centrum inżynieryjne SEC. Będzie w nim pracować 150 inżynierów, których zadaniem będzie przyspieszenie certyfikacji samolotów MRJ w Stanach Zjednoczonych i zapewnienie ich zgodności z regulacjami FAA.
Reklama
Jednym z głównych partnerów japońskiej firmy w Stanach Zjednoczonych będzie spółka Aerospace Testing Engineering & Certification (AeroTEC). W centrum pracę znajdzie 100 inżynierów amerykańskich, rekrutowanych głównie w rejonie Seattle, oraz 50 japońskich.


Głównym zadaniem SEC jest zapewnienie zgodności nowych regionalnych odrzutowców Mitsubishi MRJ z amerykańskimi wymogami, a potem wsparcie na etapie lotów testowych. Zgodnie z planem amerykańskie testy samolotów mają rozpocząć się w II kwartale 2016 r. Bazą testową spółki będzie lotnisko Grant County International Airport w Moses Lake w stanie Waszyngton (ok. 230 km na wschód od Seattle).

Certyfikacja w Stanach jest dla Mitsubishi bardzo ważna, bo 170 z dotychczas potwierdzonych 223 zamówień samolotów MRJ pochodzi od amerykańskich linii.

Spośród pięciu samolotów testowych MRJ na razie zbudowane zostały dwa. Obydwa są w trakcie testów naziemnych. Również trzeci samolot uczestniczy już w testach, choć trwa wciąż montaż podzespołów. Czwarta jednostka jest na etapie montażu podzespołów, a piąta: połączenia kadłuba ze skrzydłami.

Więcej o projekcie MRJ w naszym wywiadzie z wiceprezesem spółki, Yugo Fukuharą.

fot. Mitsubishi Aircraft Corp.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy