Austrian poprawił wyniki w II kwartale

Mirosław Pachowicz - Profil Mirosław Pachowicz
06 sierpnia 2015 11:13
W drugim kwartale br. Austrian Airlines wygenerowały zysk w wysokości 36 mln euro. Wynik finansowy przed opodatkowaniem i odliczeniem odsetek (EBIT) w pierwszej połowie roku wyniósł z kolei -17 mln euro. Jest on jednak lepszy od ubiegłorocznego o 24 mln euro.
Reklama

Polepszające się wskaźniki finansowe to przede wszystkim efekt prowadzonej w linii restrukturyzacji. Niższe były także ceny paliwa. Mimo to efekt ten zneutralizowany został nieco przez wzrost kosztów technicznych i silnego dolara.

Całkowite przychody operacyjne (1,030 mln euro) w zamkniętym pierwszym półroczu były wyższe o 1,7 proc. od analogicznego okresu 2014 r. W tym samym czasie o 0,6 proc. spadły koszty operacyjne.

Przewoźnik zauważa, iż najbardziej stracił na rynkach wschodnioeuropejskim i bliskowschodnim. Trend ten, w związku z utrzymującymi się kryzysami w tych częściach świata, będzie się utrzymywał. Dlatego nie ma w najbliższym czasie szans na wznowienie rejsów z Wiednia do Trypolisu i Bagdadu. Z kolei po zniesieniu embarga, pojawi się możliwość otwarcia rejsów z Austrii do Iranu.

Najlepsze wyniki linia notuje na trasach dalekodystansowych do Ameryki Północnej. Nowości - Chicago i Newark - spotkały się z dużym zainteresowaniem ze strony podróżnych. Ruch i wpływy z tych tras stale rosną.

W pierwszym półroczu 2015 r. spółka zatrudniała nieco ponad 6 tys. osób, o ok. 300 mniej mniej niż przed rokiem.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama