×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


5 zdjęć z... Kioto


Dawna stolica starej historycznej Japonii i kolebka kulturowa urzeka swoim pięknem. Zwana jest także miastem tysiąca zabytków i faktycznie tyle ich w Kioto jest. Zapraszamy na 5 zdjęć z... Kioto.Kioto (Kyōto-shi) to w dosłownym tłumaczeniu "miasto stołeczne". Położone jest w zachodniej części wyspy Honsiu. Jest to także stolica prefektury Kioto oraz dawna stolica Japonii i siedziba cesarza. Kioto znajduje się w obszarze metropolitalnym Keihanshin, który jest zamieszkiwany przez ok. 18 mln osób, natomiast samo miasto liczy około 1,5 mln mieszkańców.

Do Kioto możemy dotrzeć z Polski m.in. liniami Finnair, które latają na najbliższe lotnisko tego miasta czyli Osakę. Możemy także wybrać rejs z Helsinek do nieco dalszej Nagoi, a w dalszą podróż wybrać się pociągiem. Promocje lotnicze Finnaira do Japonii.

1. Kyoto Tower góruje nad miastem

//www.pasazer.com/img/images/normal/kyoto,5zdjec,pbozyk5.jpg
Po wyjściu z głównego dworca ukazuje nam się Kyoto Tower czyli wieża telewizyjna i widokowa, która do użytku została oddana w grudniu 1964 r. Jej wysokość to 131 m, jest to najwyższa budowla w Kioto. Wieża góruje nad 9-piętrowym hotelem Kyoto Tower Hotel.

2. Świątynia buddyjska zen...

//www.pasazer.com/img/images/normal/kyoto,5zdjec,pbozyk7.jpg

Następnym przystankiem jest buddyjski klasztor Kōshō-ji. To jedna z pierwszych świątyń wybudowanych jako klasztor zen w Japonii, budowa kompleksu rozpoczęła się w 1230 r. Jej architektura utrzymana jest w chińskim stylu. Klasztor został wybudowany przez Eiheia Dōgena. Obecnie klasztor pełni funkcję ośrodka treningowego dla klasztoru Eihei. 

3. ... i najstarszej japońskiej szkoły Hossō-shū

//www.pasazer.com/img/images/normal/kyoto,5zdjec,pbozyk1.jpg
Buddyjski kompleks świątynny Kiyomizu-dera usytuowany jest nad miastem, na zboczach góry Otowa. Przez ostatni tysiąc lat kompleks odgrywał bardzo ważną rolę w historii Japonii, a jego budowle były wielokrotnie niszczone i odbudowywane. Dziś uważane są za jedne z najważniejszych obiektów dziedzictwa kulturowego Azji. Obecnie kompleks jest główną świątynią buddyjskiej sekty Hosso-shu, najstarszej w Japonii, którą stworzył mnich Dōshō w 661 r. 

4. Typowa ulica starego Kioto

//www.pasazer.com/img/images/normal/kyoto,5zdjec,pbozyk3.jpg
Kioto to połączenie nowoczesnego miasta z zabytkami dawnej stolicy. Spacerując po mieście trzeba zboczyć z głównych arterii i przejść się wąskimi uliczkami. Na nich poczujemy prawdziwy japoński klimat. Kawa w małej kafejce smakuje o wiele lepiej niż w niejednej sieciowej kawiarni. Warto także odwiedzić lokalne i małe restauracje oraz sklepy spożywcze.

5. Nishiki Market

//www.pasazer.com/img/images/normal/kyoto,5zdjec,pbozyk9.jpg
Nishiki Market to doskonałe miejsce na małą przerwę w zwiedzaniu miasta. Jest to market położony w centrum Kioto, w którym znajduje się ponad 100 sklepów i restauracji. Można tutaj dostać praktycznie wszystkie japońskie artykuły spożywcze. Większość z nich to zupełna nowość dla Europejczyków. 

Fot. Piotr Bożyk

Materiał powstał we współpracy z liniami Finnair i Japan Airlines.
The article was created in cooperation with
Finnair & Japan Airlines.


gość_a8f80 - Profil
gość_a8f80
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie