×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Comlux Aviation zamawia dwa BBJ MAX 8


Boeing Business Jets (BBJ) poinformował, że otrzymał zamówienie na dwa samoloty BBJ MAX 8 od Comlux Aviation Group - czarterowej linii biznesowej ze Szwajcarii. Jest to pierwsze zamówienie BBJ przez Comlux.

- Dwa BBJ MAX 8 będą bardzo dobrym dodatkiem do floty Comluxa, ponieważ wniosą do niej dużą elastyczność operacyjną. Bardzo duży zasięg jest ważny dla wszystkich klientów, a w szczególności tych z Bliskiego Wschodu jaki i Azji, którzy wykonują na pokładach naszych samolotów bardzo dużo rejsów dalekodystansowych - powiedział Richard Gaona, prezes Comlux Aviation Group.

Kabiny nowo zamówionych samolotów otrzymają specjalny wystrój VIP w zakładach Comlux America, które są certyfikowanym wykonawcą tego typu usług dla rodziny BBJ.

- Cieszymy się z pierwszego zamówienia BBJ przez Comlux. Przewidujemy, że BBJ MAX 8 będzie bardzo dobrze się sprzedawał i zdobędzie większy udział w rynku, ponieważ zaoferuje odpowiednią kombinację osiągów, przestrzeni i komfortu. Dla naszych klientów VIP, większy zasięg oraz wyjątkowy komfort są bardzo ważne przez co staje się najlepszym wyborem - powiedział Steve Taylor, prezes Boeing Business Jets.

//www.pasazer.com/img/images/normal/boeing,bbj,max8,media.jpg
Na początek Boeing stawia na wersję BBJ MAX 8, ale zamierza również rozwijać model BBJ MAX 9 w oparciu o 737 MAX 9. Pozwoli to na kolejne zwiększenie kabiny i wydajności rodziny 737BBJ przy równoczesnym utrzymaniu zasięgu - 11713 km (6325 mil). Decyzja o oferowaniu modelu 737BBJ MAX 7 zostanie podjęta około 2016 r. Do tej pory zamówiono pięć maszyn BBJ MAX 8.

Rodzina 737BBJ MAX będzie napędzana podobnie jak 737 MAX przez silniki firmy CFM International o oznaczeniu LEAP-1B, które zostaną zoptymalizowane pod kątem B737. Według pierwszych prognoz producenta nowe samoloty będą o 14 proc. oszczędniejsze od obecnej rodziny B737NG BBJ.

Piotr Bożyk
Fot. Boeing Mediagość_f1528 - Profil
gość_f1528
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie