×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


interREGIO: Zmiany w rozkładzie jazdy


Od 12 października zmieni się rozkład jazdy niektórych pociągów interREGIO. Planując podróż po tym terminie, warto sprawdzić połączenie w wyszukiwarce dostępnej na  stronie rozklad-pkp.pl


Od 12.10 do 13.12 br., czyli do momentu wejścia w życie nowego rozkładu jazdy 2014/2015, zmienią się godziny kursowania części pociągów Przewozów Regionalnych. Zmiany te są podyktowane pracami torowymi prowadzonymi przez zarządcę infrastruktury na wielu trasach kolejowych w całym kraju. 

Nowa organizacja ruchu pociągów będzie miała wpływ także na rozkład jazdy pociągów dalekobieżnych interREGIO. Pociąg IR „Bug” (Poznań – Warszawa – Terespol) będzie wyjeżdżał ze stolicy o korzystniejszej godzinie niż dotychczas, czyli około godz. 17.00. W wybrane dni (19.10 oraz 23 i 30.11) pociąg ten nie będzie się zatrzymywał na Dworcu Centralnym. Pasażerowie chcący wsiąść do pociągu w centrum Warszawy będą mogli skorzystać z podmiejskiej stacji Warszawa Śródmieście. 

Z powodu dużego nasileniem prac modernizacyjnych na Centralnej Magistrali Kolejowej zmienią się godziny kursowania, a w niektóre dni także trasa przejazdu, pociągu IR „Matejko” (Kraków – Warszawa – Kraków). Pociąg ten z Warszawy do Krakowa będzie kursował codziennie z wyjątkiem wybranych dni, tj. 8, 9, 15, 16, 22 i 23 listopada. W niektórych terminach, konkretniej 9, 16, 23 listopada, „Matejko” będzie kursował trasą okrężną przez Radom i Kielce. Z Krakowa do Warszawy pociąg będzie wyruszał codziennie z wyjątkiem 9, 16 i 23 listopada. 

Dzięki dogodnej przesiadce w Poznaniu z pociągu „Babie Lato” (Warszawa – Poznań) na popołudniowy pociąg REGIOekspres do Frankfurtu nad Odrą mieszkańcy Mazowsza i zachodniej Wielkopolski będą mogli wygodnie dojechać do Niemiec. Od 12 października nie będzie kursował pociąg IR „Rusałka” z Poznania do Zielonej Góry. Na odcinku Poznań – Zbąszynek zastąpi go codzienny pociąg RE do Frankfurtu nad Odrą, którym można podróżować na podstawie biletów na pociąg REGIO. 

Wiele zmian czeka również na pasażerów korzystających z połączeń interREGIO na południu kraju. W zamian za pociąg IR „Piast”, który nie będzie kursował z uwagi na brak możliwości ułożenia atrakcyjnego rozkładu jazdy, zmienione zostały godziny kursowania pociągu IR „Oleńka” (Częstochowa – Katowice – Wrocław). Na odcinku Zawiercie – Wrocław pociąg ten będzie jeździł w godzinach zbliżonych do godzin kursowania „Piasta” przed jego odwołaniem. W związku z tymczasowym wstrzymaniem kursowania pociągu IR „Piast” od 12 października nie będą realizowana kursy interREGIObusów na trasach Katowice – Zakopane i Katowice – Wisła. Połączenia te miały typowo sezonowy charakter. 

Z myślą o osobach wybierających się w rodzinne strony w okresie Wszystkich Świętych Przewozy Regionalne rozszerzyły terminy kursowania wybranych pociągów IR. W tym czasie w dodatkowe dni będą kursowały pociągi IR:
 • „Oleńka” (Wrocław –Częstochowa i Częstochowa – Wrocław),
 • „Spodek” (Wrocław – Katowice  i Katowice – Wrocław),
 • „Lompa” (Wrocław – Katowice),
 • „Szyndzielnia” (Wrocław – Bielsko-Biała i Bielsko-Biała – Wrocław),
 • „Śniardwy” (Olsztyn – Poznań),
 • „Lednica” (Poznań – Bydgoszcz i Bydgoszcz – Poznań),
 • „Babie lato” (Poznań – Warszawa),
 • „Bug” (Poznań – Terespol i Terespol – Warszawa),
 • „Bystrzyca” (Chełm – Warszawa i Warszawa – Lublin),
 • „Białowieża” (Hajnówka – Warszawa i Warszawa – Czeremcha)

Przewozy Regionalne sp. z o.o.  powstały w 2001 r. i są największym pasażerskim przewoźnikiem kolejowym w Polsce. Średnio w ciągu doby na tory w całej Polsce wyjeżdża blisko 1600 pociągów przewoźnika. Każdego dnia z usług Przewozów Regionalnych korzysta średnio 230 tys. osób. Obecnie PR zatrudniają ponad 9 tys. pracowników. Udział firmy w rynku kolejowych przewozów pasażerskich wynosi około 30%.

Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
gość_5bab6 - Profil
gość_5bab6
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

 • Data wylotu:

 • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
 • Data wyjazdu:
 • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
 • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie