Noclegi w luksusowych hotelach najtańsze w… Polsce

Piotr Bożyk - Profil Piotr Bożyk
23 września 2014 14:46
Warszawa, Saloniki, Bukareszt, Ateny, Lizbona – tak wygląda czołówka rankingu miast oferujących najtańsze noclegi w pięciogwiazdkowych hotelach w Unii Europejskiej.
Reklama

Według badania przeprowadzonego przez KAYAK.pl*, porównywarkę ofert turystycznych posiadającą w swojej ofercie ponad 500 000 hoteli na całym świecie, najdroższym miejscem na luksusowy city break okazał się Londyn.

Jak pokazały statystyki opracowane przez zespół analityków KAYAK.pl, średnia cena za noc w luksusowym hotelu w stolicy Polski jest prawie cztery razy niższa niż w mieście nad Tamizą. Podróżni marzący o luksusie na wyciągnięcie ręki powinni również pomyśleć o wyjeździe na południe Europy, np. do Grecji, Rumunii, Portugalii lub na Węgry.


- Okazuje się jednak, że ceny noclegów w obiektach o najwyższym standardzie na terenie Unii Europejskiej są naprawdę zróżnicowane. Noc w jednym z pięciogwiazdkowych hoteli na Zachodzie Europy może kosztować nawet ponad 1600 zł. Dzięki przygotowanemu przez nas rankingowi, dostarczamy podróżnym praktycznej wskazówki mówiącej, gdzie warto skusić się na wyższy standard hotelu, oszczędzając jednocześnie trochę pieniędzy na zwiedzanie i inne miejscowe atrakcje - komentuje Andrew Verbitsky, dyrektor regionalny KAYAK.pl.


- Statystyki za pierwsze kilkanaście dni września potwierdziły również, że nie tylko pięciogwiazdkowe, ale również czterogwiazdkowe hotele najtańsze są w Polsce (średnio ok. 535 zł za noc). Atrakcyjne ceny, wyjątkowy klimat oraz historia sprawiają, że Warszawa coraz częściej trafia na czołówki list „top” miast do zobaczenia – podsumowuje Verbitsky.

Niskie w porównaniu do innych lokalizacji koszty noclegu to nie jedyna miła niespodzianka, która czeka na odwiedzających stolicę Polski. Coroczne porównanie cen wstępu do europejskich muzeów, galerii oraz na wydarzenia kulturalne, przygotowywane przez Post Office - Travel Money[1], pokazało, że to właśnie w Warszawie liczyć można na najtańsze bilety. Sześć wejściówek to średnio koszt ok. 370 zł. Najdroższy ponownie okazał się Londyn (6 biletów kosztuje średnio ok.1356 zł).

*Analiza przeprowadzona została na podstawie wyszukiwań noclegów dokonanych przez użytkowników portalu KAYAK w 2013 i 2014 roku. Pod uwagę wzięte zostały miasta państw członkowskich Unii Europejskiej z ponad 300 000 mieszkańców oraz minimum 10 pięciogwiazdkowymi hotelami.

Materiał prasowy
grafika KAYAK
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
Reklama
Tagi
kayak hotele

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama