×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Turkish Airlines: 172 mln lir zysku w pierwszym półroczu


Turkish Airlines zarobiły w pierwszych sześciu miesiącach tego roku 172 mln lir netto (ok. 250 mln zł) i zanotowały wzrost przychodów o 37 proc.Turecki przewoźnik poinformował w komunikacie dla inwestorów, że przychody w pierwszym półroczu wyniosły 11,3 mld lir i były o 37 proc. wyższe rok do roku. Z uwagi na silną dewaluację tureckiej waluty, po przeliczeniu na dolary amerykańskie przyrost wyniósł jedynie 15 proc. 

Skonsolidowane wyniki półroczne Turkish Airlines pokazują pozytywne wyniki. Zysk operacyjny wyniósł 312 mln lir, a zysk netto 172 mln lir. Wyniki za sam drugi kwartał były nawet lepsze i wyniosły odpowiednio 495 mln lir i 398 mln lir. 


W ciągu pierwszego półrocza rok do roku o aż 17 proc. wzrosła liczba pasażerów. Od stycznia do czerwca turecki przewoźnik obsłużył 26 mln podróżnych. Wzrosło również oferowanie (ASK) o 19 proc. Wypełnienie całkowite (RSK) przyrosło o taką samą wartość, przez co średnie wypełnienie (load-factor) utrzymało się na stabilnym poziomie 79 proc. 

Przewoźnik dodał, że rośnie liczba międzynarodowych pasażerów tranzytowych. W pierwszym półroczu odsetek osób przesiadających się w hubie Turkish Airlines wzrósł o ponad jedną czwartą i wynosi już 44 proc. ogółu pasażerów międzynarodowych.

Inwestorzy dobrze przyjęli wyniki finansowe spółki. Wartość akcji Turkish Airlines na giełdzie w Stambule wzrosła w tym tygodniu o ok. 7,6 proc. z poziomu 6,3 liry w poniedziałek do 6,78 liry na zamknięciu sesji w czwartek. 

Turkish Airlines to spółka giełdowa notowana w Stambule. 50,88 proc. udziałów w linii należy do akcjonariatu rozproszonego i jest dostępnych jako free float, pozostały pakiet mniejszościowy akcji należy do tureckiego rządu. 

fot. Dominik Sipinskigość_41f1a - Profil
gość_41f1a
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie