×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Paliwo do samolotów z tytoniu


W Republice Południowej Afryki powstanie nowy zakład przetwarzania tytoniu. Zamiast papierosów, będzie w nim powstawało lotnicze biopaliwo nowej generacji.O rozszerzeniu współpracy z South African Airways oraz nawiązaniu partnerstwa z południowoafrykańską firmą SkyNRG poinformował Boeing w komunikacie prasowym. To kolejne działanie w tym kraju, które nie tylko ma doprowadzić do zwiększenia ekologii lotnictwa, ale i wpłynąć pozytywnie na zdrowie publiczne w RPA. 

Jak czytamy w komunikacie prasowym, SkyNRG zwiększy produkcję hybrydowego gatunku tytoniu o nazwie Solaris. Wymagania hodowlane są takie same jak dla zwykłego tytoniu, jednak w odmianie Solaris nie ma nikotyny. Testy potrwają parę lat i będą obejmowały zarówno małe, jak i duże plantacje. W pierwszym etapie biopaliwo będzie produkowane tylko z nasion nowej odmiany tytoniu, jednak docelowo przerobieniu ulegnie cała roślina. 

- Poprzez wykorzystanie hybrydowego tytoniu możemy skorzystać z dużej wiedzy południowoafrykańskich farmerów na temat tej uprawy, ale równocześnie nie zachęcamy do palenia - podkreślił Ian Cruickshank, specjalista ds. spraw środowiskowych w South African Airways Group.

Boeing współpracuje z SAA w obszarze rozwoju biopaliw od ubiegłego roku. 

Jak podkreśla amerykański producent w komunikacie prasowym, biopaliwa lotnicze mogą w przyszłości doprowadzić do zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych w tym sektorze o 50 do nawet 80 proc. Od 2011 r. przeprowadzono już ponad 1,5 tys. lotów testowych z różnymi rodzajami biopaliw. 

fot. Boeing Mediagość_8a893 - Profil
gość_8a893
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie