Kraków Norwegiana

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
09 października 2007 16:36
36 komentarzy
Reklama

Tanie linie lotnicze Norwegian będą od dziś (9.10) w zupełnie nowy sposób promować najpiękniejsze polskie miasto. W ponad stu europejskich portach, obsługiwanych przez Norwegian, lądować będzie samolot Boeing 737-300, któremu nadano imię „Kraków”.Kilka milionów pasażerów zobaczy w najbliższych latach duży napis „Kraków”, dobrze widoczny na kadłubie samolotu.To pierwszy przypadek tak szerokiej promocji miasta przez tanią linię lotniczą, a zarazem najlepsze świadectwo dobrze rozwijającej się współpracy Krakowa z linią Norwegian i zainteresowania taniego przewoźnika dalszą ekspansją na lotnisku Kraków Balice.Boeing 737-300 „Kraków”, który przyleciał dziś do Krakowa, przywiózł w rejsie z Oslo stu kilkudziesięciu pasażerów, powitanych przez Pełnomocnika Prezydenta Miasta Krakowa ds. Turystyki i Marketingu, panią Grażynę Leję, Prezesa Portu Lotniczego Kraków Balice, pana Kamila Kamińskiego i Dyrektora Generalnego Norwegian Air Shuttle Polska, pana Jarosława Święckiego.Symbolicznego chrztu samolotu, w obecności wielu znanych osobistości świata polityki, kultury i mediów, dokonał… krakowski lajkonik.

- Na płycie krakowskiego lotniska odbył się jedyny w swoim rodzaju happening. Pasażerów samolotu pod nazwą „Kraków”, którzy wyszli z krakowskimi czapkami i wiankami na głowach powitał regionalny zespół oraz krakowianki rozdające obwarzanki. Pasażerowie mogli także przywitać się z wikingiem, nie zabrakło zatem również norweskich akcentów. Samolot „Kraków” będzie wspaniałą promocją nie tylko miasta, ale i naszego portu, który także posługuje się marką „Kraków” i wraz ze zmianą identyfikacji wizualnej, używa nazwy Kraków Airport – podsumowuje Kamil Kamiński, Prezes Międzynarodowego Portu Lotniczego im. Jana Pawła II w Krakowie – Balicach.- Bardzo wysoko cenimy sobie dotychczasową współpracę z miastem Kraków i Portem Lotniczym Kraków Balice. Jesteśmy dumni, że nasz samolot nosi imię „Kraków”. To doskonała forma promocji miasta w Europie, a jednocześnie zapowiedź dalszego rozwoju naszej siatki połączeń z lotniska Kraków Balice Oferowane przez nas połączenia non-stop z Krakowa do Oslo i Sztokholmu, a także połączenia przez Oslo do Bergen, Bodo, Stavanger, Tromso i Trondheim, cieszą się olbrzymim zainteresowaniem zarówno wśród polskich, jak i skandynawskich pasażerów - mówi Jarosław Święcki Dyrektor Generalny Norwegian Air Shuttle Polska.

Paweł Cybulak

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
olo 2007-10-10 14:59   
olo - Profil olo
dajcie juz spokoj z tym kurnikiem, kiedy wroclaw, poznan, szczecin etc bedą obsługiwac 2.5 mln paxów rocznie tez bedą kurnikami
paolo-79 2007-10-10 12:20   
paolo-79 - Profil paolo-79
plus najpiekniejszy polski kurnik:)
smolen6 2007-10-10 11:56   
smolen6 - Profil smolen6
najpiekniejsze polskie miasto??? smiechu warte...
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama