×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


19 proc. wzrost w Gdańsku (korekta)Liczba pasażerów według miesięcy
W czerwcu w porcie lotniczym Gdańsk odprawionych zostało 327 853 pasażerów. Stanowi to 19% wzrost w porównaniu do czerwca 2013 roku. Od początku roku gdańskie lotnisko obsłużyło w sumie 1,45 mln podróżnych. To o 9% więcej w porównaniu do analogicznego okresu w ubiegłym roku.
 


- Sezon letni już w pełni, a siatka połączeń z Gdańska w tym roku obfituje kolejnymi nowymi kierunkami. Tego lata z pewnością nie musimy już żyć wspomnieniami turnieju EURO 2012, czy samolotów OLT. Pierwsze półrocze bieżącego roku to nie tylko 9% wzrost w stosunku do 2013 roku, ale również aż o około 50 tysięcy pasażerów więcej, niż po sześciu miesiącach rekordowego roku 2012. Przy takiej dynamice wzrostu liczby obsługiwanych pasażerów, zamiast pytania, czy osiągniemy w tym roku liczbę 3 milionów pasażerów, powoli zaczynamy się zastanawiać w jakim miesiącu owa magiczna liczba padnie. Ciężko pracujemy na nasz sukces i z pewnością w tym roku będziemy zbierali zasłużone plony – powiedział Tomasz Kloskowski, prezes Portu Lotniczego Gdańsk.

Anna Żuchlińskagość_228db - Profil
gość_228db
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie