×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Tanio z Rosji na KrymKonflikt terytorialny o Krym pomiędzy Rosją a Ukrainą przekłada się na ofertę lotniczą. Do Symferopola można obecnie dolecieć jedynie z Rosji, ale za to ceny biletów są coraz niższe. 

Wczoraj (10.6) lotem z Moskwy (Szeremetiewo) do Symferopola działalność zainaugurował Dobrolot, niskokosztowy oddział państwowego Aerofłotu. Przewoźnik miał najpierw latać pomiędzy Moskwą a Sankt Petersburgiem, ale z powodów politycznych plany zostały zmienione. Przewoźnik będzie posiadał flotę nowych, leasingowanych Boeingów 737-800 ze 186 miejscami na pokładzie.

Przed inauguracyjnym wylotem samolot odwiedził Dmitrij Miedwiedwiew, premier Rosji. Ocenił kabinę jako ciasną, ale nowoczesną i w sam raz na krótkie loty. Bilety na lipiec na trasie z Moskwy do Symferopola kosztują od ok. 3000 rubli (ok. 270 zł) w jedną stronę. Zgodnie z rosyjskim prawem, są to bilety zwrotne oraz z wliczonym bagażem rejestrowanym.

To niejedyne tanie połączenia dostępne z Rosji na Krym. Moskwa jest gotowa subsydiować te trasy, by zachęcić do wypoczynku na Krymie. Ma to pozwolić na zwiększenie przychodów tego regionu z turystyki, która jest jedną z głównych gałęzi krymskiej gospodarki. 

Do Symferopola da się jednak obecnie dolecieć jedynie z Rosji - między innymi z Moskwy, Sankt Petersburga, Rostowa nad Donem, Kazania i Anapy. 

Loty na Krym zawiesiły m.in. linie Ukraine International Airlines. Przewoźnik teoretycznie ma wznowić połączenie z Kijowa 26 czerwca. W obliczu napiętej sytuacji pomiędzy Ukrainą i Rosją oraz niejasnym statusem politycznym Krymu (obydwa kraje traktują to terytorium jako swoje) jest to bardzo wątpliwe. 

Dominik Sipinski
fot. Rick Schlampgość_4da7c - Profil
gość_4da7c
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie