Tanio z Rosji na Krym

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
11 czerwca 2014 10:32
10 komentarzy
Reklama

Konflikt terytorialny o Krym pomiędzy Rosją a Ukrainą przekłada się na ofertę lotniczą. Do Symferopola można obecnie dolecieć jedynie z Rosji, ale za to ceny biletów są coraz niższe. 

Wczoraj (10.6) lotem z Moskwy (Szeremetiewo) do Symferopola działalność zainaugurował Dobrolot, niskokosztowy oddział państwowego Aerofłotu. Przewoźnik miał najpierw latać pomiędzy Moskwą a Sankt Petersburgiem, ale z powodów politycznych plany zostały zmienione. Przewoźnik będzie posiadał flotę nowych, leasingowanych Boeingów 737-800 ze 186 miejscami na pokładzie.

Przed inauguracyjnym wylotem samolot odwiedził Dmitrij Miedwiedwiew, premier Rosji. Ocenił kabinę jako ciasną, ale nowoczesną i w sam raz na krótkie loty. Bilety na lipiec na trasie z Moskwy do Symferopola kosztują od ok. 3000 rubli (ok. 270 zł) w jedną stronę. Zgodnie z rosyjskim prawem, są to bilety zwrotne oraz z wliczonym bagażem rejestrowanym.

To niejedyne tanie połączenia dostępne z Rosji na Krym. Moskwa jest gotowa subsydiować te trasy, by zachęcić do wypoczynku na Krymie. Ma to pozwolić na zwiększenie przychodów tego regionu z turystyki, która jest jedną z głównych gałęzi krymskiej gospodarki. 

Do Symferopola da się jednak obecnie dolecieć jedynie z Rosji - między innymi z Moskwy, Sankt Petersburga, Rostowa nad Donem, Kazania i Anapy. 

Loty na Krym zawiesiły m.in. linie Ukraine International Airlines. Przewoźnik teoretycznie ma wznowić połączenie z Kijowa 26 czerwca. W obliczu napiętej sytuacji pomiędzy Ukrainą i Rosją oraz niejasnym statusem politycznym Krymu (obydwa kraje traktują to terytorium jako swoje) jest to bardzo wątpliwe. 

Dominik Sipinski
fot. Rick Schlamp
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gosc_5b49a 2014-06-24 21:30   
gosc_5b49a - Profil gosc_5b49a
Polska gospodarka jest w o wiele większym stopniu "sterowana" i dorzynana przez organy państwowe niż rosyjska, zapewniam... a ostatnie wydarzenia pokazują, że nasze środowisko rządowe jest w stanie padaczkowym.
gosc_2020f 2014-06-11 21:59   
gosc_2020f - Profil gosc_2020f
hariko: wzruszają mnie tacy ludzie, którym się wydaje, że są lepsi od innych tylko dlatego, że mają zarejestrowanego nicka. Jesteś tak samo anonimowy jak inny i mogę tylko współczuć, jeśli przez to czujesz się lepszy. Poza tym Twoje słowa są guzik warte, bo niby piszesz (jak inni podobni frustraci), że z gośćmi nie rozmawiasz, a z drugiej strony piszesz właśnie pod adresem gościa. W sumie biedny człowiek z Ciebie
hariko 2014-06-11 21:53   
hariko - Profil hariko
tak na marginesie, nie podniecam sie, to po 1-e, po 2-e,jestem za wschodnia granica srednio pol roku a po 3-e, nie rozmawiam z goscmi...czy to sie komus podoba czy nie.../ twoje argumenty sa zadne, poniewaz nie sa poparte zadnymi faktami!!!, oprocz jednego, dot . tzw. oligarchow, ale to nie jest portal pilityczny! tak na marginesie/
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama