×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Eurolot szuka załóg na A320Eurolot szuka personelu pokładowego do lotów na samolotach Airbus A320. Oznacza to poszerzenie działalności tej linii o loty odrzutowcami.

AKTUALIZACJA 21.3 godz. 21:45 - Dochodzi wypowiedź prezesa Eurolotu.

Ogłoszenie dotyczące rekrutacji personelu na Airbusy 320 jest pierwszym krokiem w kierunku spełnienia wcześniejszych zapowiedzi Eurolotu o możliwym wzmocnieniu działalności czarterowej linii - mówi portalowi Pasazer.com Tomasz Balcerzak, prezes Eurolotu. 

Zgodnie z umieszczonym w internecie ogłoszeniem Eurolot zamierza rekrutować osoby, które przeszły już co najmniej wstępne szkolenie w zawodzie członków personelu pokładowego. Doświadczenie na samolotach A320 jest "dodatkowym atutem". 

Dokumenty można składać do 30 marca, a ogłoszenie jest dostępne online (plik pdf)

Airbusy A320 są bardzo popularne wśród przewoźników czarterowych.

Nowy prezes Eurolotu, Tomasz Balcerzak, już miesiąc temu zapowiadał w rozmowie z Pasazer.com, że linia może wejść na rynek czarterowy. Balcerzak ma doświadczenie w tym segmencie, bo pracował wcześniej m.in. w Centralwings i Enter Airze. 

Teraz Balcerzak potwierdza, że linia prowadzi rozmowy z biurami podróży jako jednymi z wielu potencjalnych partnerów. Jak podkreśla, Eurolot szuka różnych możliwości rozwoju na rynku. 

- Niewykluczone, że oprócz Bombardierów Q400, które są dominującymi maszynami we flocie Eurolotu, przewoźnik rozpocznie operacje na większych samolotach, które będą spełniać oczekiwania jak i zapotrzebowanie przewozowe kontrahentów - mówi nam Balcerzak. 

Nie wiadomo jednak, skąd i kiedy we flocie Eurolotu miałyby się znaleźć Airbusy A320. Prawdopodobnie przewoźnik zdecydowałby się na leasing samolotów. Być może będzie to tzw. wet lease, czyli wynajem samolotu ubezpieczonego i utrzymanego przez właściciela, ale z załogą Eurolotu (czasem taki leasing nazywa się "damp" lub "moist lease").

Dominik Sipińskigość_228db - Profil
gość_228db
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie