×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Sojusz Singapore i Air New ZealandLinie lotnicze Singapore Airlines (SIA) i Air New Zealand (ANZ) podpisały dziś (16.01) porozumienie, które umożliwi im nawiązanie długoterminowej współpracy. Na mocy tego porozumienia obaj przewoźnicy zamierzają zapewnić więcej możliwości lotów przez Singapur do Azji, Europy oraz Afryki. Według wielu analityków nowe przedsięwzięcie, to odpowiedź na sojusz linii Emirates i Qantasa.

Główne postanowienia nowego sojuszu to:
  • Wznowienie rejsów Auckland - Singapur przez Air New Zealand (trasa została zamknięta w 2007r.),
  • Airbus A380 Singapore Airlines poleci na trasie do Auckland pięć razy w tygodniu w czasie wzmożonego ruchu sezonowego,
  • Podpisanie umowy code-share i uruchomienie rejsów w grudniu 2014r.
Nowy sojusz umożliwi powiązanie rozległej sieci połączeń międzynarodowych Singapore Airlines z szeregiem obsługiwanych przez Air New Zealand miast w Nowej Zelandii i rejonie Pacyfiku.Korzystanie z sieci połączeń Singapore Airlines umożliwi pasażerom Air New Zealand dostęp do około 60 dodatkowych miast, natomiast pasażerowie SIA korzystający z połączeń ANZ będą mogli podróżować do 20 dodatkowych lokalizacji, w tym wszystkich połączeń krajowych nowozelandzkiego przewoźnika.

- W Singapore Airlines stale poszukujemy możliwości podniesienia jakości usług świadczonych naszym klientom, a także zwiększenia obecności w regionie. Dlatego we współpracy z Air New Zealand zapewnimy pasażerom dostęp do rozszerzonej sieci połączeń i zaoferujemy nasze wspólne doświadczenie w organizowaniu podróży. Najnowszy sojusz to wygrana dla obud stron - powiedział Goh Choon Phong, prezes Singapore Airlines.- Jesteśmy bardzo zadowoleni z partnerstwa z jedną z cieszących się największym uznaniem i najbardziej innowacyjnych linii lotniczych na świecie. Planowane loty Airbusa A380 przez Singapore Airlines do Nowej Zelandii, to bardzo dobrym posunięcie, które zapewni nam więcej sprzedanych biletów oraz więcej możliwości przelotów do Azji, Europy, Afryki i dalej położonych miast docelowych - powiedział Chris Luxon, prezes Air New Zealand.

Warto dodać, że obydwaj przewoźnicy posiadają razem prawie 46 proc. udziałów w linii Virgin Australia.

Piotr Bożyk
Fot. Piotr Bożyk, Walter Blakegość_d8db4 - Profil
gość_d8db4
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie