×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


NIK o ULC: Nierzetelny nadzór ws. OLTNajwyższa Izba Kontroli skrytykowała Urząd Lotnictwa Cywilnego za proces wydawania koncesji dla linii OLT Express Regional i OLT Express Poland. Raport Izby ocenia, że procedura była nierzetelna i nieefektywna. 

Z raportu pokontrolnego NIK-u wynika, że przy wydawaniu koncesji dla obydwu linii z grupy OLT Urząd Lotnictwa Cywilnego popełnił liczne błędy.

 
NIK zauważył, że ULC nie wyegzekwował od Jet Air i następcy tej linii, czyli OLT Express Regional, m.in. sprawozdań finansowych za lata 2009-2011, kopii ubezpieczeń samolotów oraz informacji o zmianach w strukturze i władzach. Raport podkreśla, że choć znana była trudna sytuacja finansowa linii w latach 2009-2011, prezes ULC działał nieefektywnie i nie wykorzystał istniejących możliwości prawnych, takich jak m.in. zawieszenie koncesji. 

Według raportu Izby prezes ULC naruszył prawo, wydając niewłaściwą koncesję dla Yes Airways i OLT Express Poland. Wpis do rejestru linii lotniczych (AOC) nie odpowiadał faktycznej działalności przewoźnika. 

Ponadto w grudniu 2011 r. zakres koncesji dla OLT Express Poland został rozszerzony pomimo tego, że opierał się na nierealistycznym i sprzecznym z osiąganymi wynikami finansowymi planie biznesowym. 

NIK lepiej ocenia nadzór nad prawidłowością wykonywanych przez linie przewozów lotniczych. Zauważa jednak, że od przewoźników nie udało wyegzekwować zmiany danych w dokumentach certyfikacyjnych, a poszczególne departamenty ULC nie koordynowały swoich działań. 

fot. Dominik Sipińskigość_d2f86 - Profil
gość_d2f86
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie