×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Wrocław: 0,3 proc. wzrostu w sierpniuW sierpniu Port Lotniczy we Wrocławiu obsłużył 217,5 tys. pasażerów, co jest wynikiem o 0,3 proc. lepszym niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.Segmenty połączeń krajowych oraz sieciowych międzynarodowych zanotowały spadki.

Z oferty niskokosztowych przewoźników skorzystało z kolei w tym czasie blisko 3 proc. pasażerów więcej niż w ubiegłym roku, przy wypełnieniu samolotów na poziomie 90-95 proc. na większości tras. Spośród dziewięciu południowych kierunków oferowanych z Wrocławia pasażerowie najchętniej wybierali Maltę, Malagę i Alicante.

Najwięcej pasażerów przybyło w obszarze połączeń czarterowych. W sierpniu z tej oferty skorzystało o 6 proc. więcej podróżnych niż w ubiegłym roku. 

- Wzrost w tym sektorze byłby zdecydowanie większy, gdyby nie trudna sytuacja w Egipcie. To od lat jeden z najchętniej wybieranych wakacyjnych kierunków. Warto pamiętać, że letnia siatka czarterów to we Wrocławiu ponad 20 różnych kurortów, w tym aż pięć nowości – powiedział Jarosław Sztucki, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu Portu Lotniczego Wrocław.

Statki powietrzne w sierpniu br. wykonały we Wrocławiu około 2,5 tys. operacji lotniczych.

Tomasz Wyszyńskigość_75f1a - Profil
gość_75f1a
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie