KLM powiększy flotę o kolejne E-Jety

Piotr Bożyk - Profil Piotr Bożyk
24 lipca 2013 21:48
21 komentarzy
Reklama

KLM Cityhopper podpisał dziś (24.07) umowę leasingu kolejnych sześciu maszyn Embraer E-190. Samoloty będą wynajęte od singapurskiej firmy BOC Aviation. Dostawy nowych E-Jetów rozpoczną się na początku czwartego kwartału tego roku.

- To bardzo budujące, że KLM Cityhopper kontynuuje budowę swojej floty opartej na samolotach E-Jet. Już piąty rok z rzędu linia KLM zamawia nasze samoloty, co pokazuje sukces rodziny E-Jet w modernizacji floty KLM Cityhopper - powiedział Paulo César de Souza e Silva, prezes Embraera.Obecnie flota KLM Cityhopper składa się z 48 maszyn, w tym 22 Embraerów 190. Obsługują one przede wszystkim trasy regionalne oraz część tras europejskich. Z najnowszym zamówieniem, flota powiększy się do 28 maszyn tego typu. Nowe Embraery zastąpią najstarsze Fokkery F70.

- KLM Cityhopper jest bardzo zadowolony z wyboru Embraera 190 do programu odnowienia floty. Zostało to potwierdzone przez wyniki operacyjne, które wskazują wzrost rentowności na wielu trasach - powiedział Boet Kreiken, dyrektor KLM Cityhopper.

Piotr Bożyk
Fot. Piotr Bożyk
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
wb-dy 2013-07-28 12:47   
wb-dy - Profil wb-dy
pablakiss, chyba ci sie Vueling pomylil z Air Nostrum. Z Pamplony Veling lata tylko do BCN, czyli swojego hubu. Owszem Veling ma code-share z Iberią, ale to ma byc cos bardziej na ksztalt Iberia-express. I nie bardzo rozumiem dlaczego według ciebie jest taka wielka różnica miedzy Cityhopperem a Citylinem. P.S AF ma swojego Regionala już od dawna
pablakiss 2013-07-27 17:19   
pablakiss - Profil pablakiss
Najlepsze jest to ze moj przyjaciel Rotterdamu lecial do Wrocka i na lotnisku mowi do mnie tak,.,(przesiadka w Wawie oczywiscie lot,.,Lotem)... macie lepsze samoloty niz nasz Cityhopper bo my mamy stare Fokkery a Lot ma Eurolot( i latacie nowymi DH.,.wiec czemu ciagle nazekacie na swojego przewoznika,.,kiedy mu wytlumaczylem na czym tak naprawde to polega ,.,usmiechnol sie:-)
pablakiss 2013-07-27 17:11   
pablakiss - Profil pablakiss
Tak ....ale jest ale.... KLM/AIR FRANCE a KLM CITY to mega wielka roznica.Podam inny przyklad.,.kup bilet z Pampeluny do Amsterdamu na stronie Iberii:-),.,.zapakuja Cie do Vueling:-) ale jak bedziesz chcial poleciec do Sao Paulo do Madrytu polecisz Vueling a stamtad wpakuja Cie do a330 Iberii,.,,dlatego Holendrzy maja city AIR FRANCE od tego roku tez ma przewoznika ktory robi czarna robote,., Hiszpanie tez no a LH.? Wlasnie po to im male samoloty ktore nazwali regional:-)
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama