×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


KLM powiększy flotę o kolejne E-JetyKLM Cityhopper podpisał dziś (24.07) umowę leasingu kolejnych sześciu maszyn Embraer E-190. Samoloty będą wynajęte od singapurskiej firmy BOC Aviation. Dostawy nowych E-Jetów rozpoczną się na początku czwartego kwartału tego roku.

- To bardzo budujące, że KLM Cityhopper kontynuuje budowę swojej floty opartej na samolotach E-Jet. Już piąty rok z rzędu linia KLM zamawia nasze samoloty, co pokazuje sukces rodziny E-Jet w modernizacji floty KLM Cityhopper - powiedział Paulo César de Souza e Silva, prezes Embraera.Obecnie flota KLM Cityhopper składa się z 48 maszyn, w tym 22 Embraerów 190. Obsługują one przede wszystkim trasy regionalne oraz część tras europejskich. Z najnowszym zamówieniem, flota powiększy się do 28 maszyn tego typu. Nowe Embraery zastąpią najstarsze Fokkery F70.

- KLM Cityhopper jest bardzo zadowolony z wyboru Embraera 190 do programu odnowienia floty. Zostało to potwierdzone przez wyniki operacyjne, które wskazują wzrost rentowności na wielu trasach - powiedział Boet Kreiken, dyrektor KLM Cityhopper.

Piotr Bożyk
Fot. Piotr Bożykgość_aaaac - Profil
gość_aaaac
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie