UE: Uaktualniona czarna lista linii

Piotr Bożyk - Profil Piotr Bożyk
15 lipca 2013 13:22
6 komentarzy
Reklama

W ubiegłym tygodniu Komisja Europejska opublikowała nową, uaktualnioną czarną listę linii lotniczych, które objęte są zakazem lotów do i nad obszarem całej Unii Europejskiej. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie Komisji Europejskiej, a dokładna lista w pliku PDF.Jednak jedną z najważniejszych zmian aktualnej listy jest możliwość powrotu do Europy filipińskiej linii Philippine Airlines. Linia już potwierdziła, że w związku z tymi zmianami, chce rozpocząć loty do kilku europejskich miast m.in. Londynu, Madrytu, Paryża, Amsterdamu i Rzymu. Philippine Airlines wrócą do Europy po ponad 15 latach przerwy.

Nie brakuje także krytyki wobec UE i jej czarnej listy. W wielu przypadkach zakazy są uzasadnione, ale według sporej części ekspertów branży lotniczej zbanowanie np. Philippine Airlines czy Cebu Pacific, to przede wszystkim względy ekonomiczne i chęć utrzymania monopolu linii z UE na lotach na Filipiny.

Piotr Bożyk
Fot. Airbus Media
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
kitsune 2013-07-17 07:11   
kitsune - Profil kitsune
shorty, KLM oferuje lot do Manili z postojem w Tajpei. Leciałem tym rejsem do Tajpei, naprawdę wygodne połączenie.
shorty 2013-07-17 00:48   
shorty - Profil shorty
powinno bycn to jasne kto może tam latac, jak dla mnie ok by było.
pcharasz 2013-07-15 20:23   
pcharasz - Profil pcharasz
kobek, tak czysto spekulacyjnie, to być może np.ktokolwiek wykonuje dla nich przeglądy/konserwację maszyn nie ma pewnie jakichś tam certyfikatów, a nie że przeglądy są wykonywane rzadko czy też nieodpowiednio. A może to też czysta polityka ;)
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama