×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


UE: Uaktualniona czarna lista liniiW ubiegłym tygodniu Komisja Europejska opublikowała nową, uaktualnioną czarną listę linii lotniczych, które objęte są zakazem lotów do i nad obszarem całej Unii Europejskiej. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie Komisji Europejskiej, a dokładna lista w pliku PDF.Jednak jedną z najważniejszych zmian aktualnej listy jest możliwość powrotu do Europy filipińskiej linii Philippine Airlines. Linia już potwierdziła, że w związku z tymi zmianami, chce rozpocząć loty do kilku europejskich miast m.in. Londynu, Madrytu, Paryża, Amsterdamu i Rzymu. Philippine Airlines wrócą do Europy po ponad 15 latach przerwy.

Nie brakuje także krytyki wobec UE i jej czarnej listy. W wielu przypadkach zakazy są uzasadnione, ale według sporej części ekspertów branży lotniczej zbanowanie np. Philippine Airlines czy Cebu Pacific, to przede wszystkim względy ekonomiczne i chęć utrzymania monopolu linii z UE na lotach na Filipiny.

Piotr Bożyk
Fot. Airbus Mediagość_efcb4 - Profil
gość_efcb4
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie