×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Pierwszy A330-300 dla Cebu PacificFilipińska nikokosztowa linia Cebu Pacific odebrała dziś (13.06) pierwszego Airbusa A330-300 (RP-C3341). Jest to pierwsza z czterech maszyn jakie linia wyleasingowała od firmy CIT Aerospace. Kolejny A330-300 trafi do przewoźnika w trzecim kwartale tego roku.

Nowy nabytek zabierze na pokład... 436 pasażerów w konfiguracji jednej klasy podróży. Maszyna napędzana jest dwoma silnikami Rolls-Royce Trent 700. Pierwszy Airbus A330 zainauguruje służbę na trasach lokalnych, a następnie w październiku rozpocznie loty na pierwsze dalekodystansowej trasie do Dubaju.

- Mamy przyjemność powitać linie Cebu Pacific jako najnowszego użytkownika A330-300, który oferuje najniższe koszty operacyjne w swojej kategorii - powiedział John Leahy, wiceprezes Airbusa ds. sprzedaży.- Docelowo zamierzamy wyleasingować osiem Airbusów A330-300 i zaoferować tanie loty do Australii, Europy, USA oraz na Bliski Wschód. Ceny biletów będą do 35% niższe niż u innych przewoźników, dając mieszkańcom Filipin szansę na bezpośrednie loty do wielu miejsc bez przesiadek - powiedział Alex Reyes, wiceprezes Cebu Pacific ds. handlowych, który został mianowany na dyrektora działu lotów dalekodystansowych.

Nowa dalekodystansowa marka z pewnością będzie konkurencją dla narodowych linii Philippine Airlines na trasach do USA i Australii, które jednak w swojej ofercie nie posiadają bezpośrednich połączeń do Europy i na Bliski Wschód co niewątpliwie będzie przewagą nowego przewoźnika.

Cebu Pacific operuje obecnie na 35 Airbusach z rodziny A320 i ośmiu ATR-ach 72-500. Przewoźnika posiada także zamówionych 30 maszyn A321neo.

Piotr Bożyk
Fot. Airbus Mediagość_d66bb - Profil
gość_d66bb
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie