Pierwszy A330-300 dla Cebu Pacific

Pierwszy A330-300 dla Cebu Pacific Filipińska nikokosztowa linia Cebu Pacific odebrała dziś (13.06) pierwszego Airbusa A330-300 (RP-C3341). Jest to pierwsza z czterech maszyn jakie linia wyleasingowała od firmy CIT Aerospace. Kolejny A330-300 trafi do przewoźnika w trzecim kwartale tego roku.Nowy nabytek zabierze na pokład... 436 pasażerów w konfiguracji jednej klasy podróży. Maszyna napędzana jest...
13/06/2013 22:17   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
jimmyhkg 2013-07-01 13:39   
jimmyhkg - Profil jimmyhkg
Lot na prawie nowych A320 byl super, polecam cebu pacific !
jimmyhkg 2013-06-17 14:39   
jimmyhkg - Profil jimmyhkg
Beda lecial za 10 dni Cebu pacific do Kalibo by dostac sie na wyspe Boracay. Napisze jak bylo :)
gosc_a4f32 2013-06-17 11:47   
gosc_a4f32 - Profil gosc_a4f32
Slyszalem, ze rozwazaja rejsy nonstop do LUZ. Wiec sie kilku Forumowiczow ucieszy.
krzysiekl 2013-06-17 11:46   
krzysiekl - Profil krzysiekl
"Są też tańsze miejsca noclegowe i wtedy może nie jest tam tak czysto" ale dobry hotel można mieć w tym kraju taniej niż hostel w Singapurze.
krzysiekl 2013-06-17 11:40   
krzysiekl - Profil krzysiekl
Filipiny to różnorodny kraj. Są miejsca bardzo biedne, gdzie nic nie ma i jest wszędzie bród, ubustwo, niebezpiecznie i są tereny turystyczne gdzie jest zupełnie inaczej ale też drożej. Są też miejsca 'pośrednie'. Zarówno w Manilii jak na Mindanao nie mogę narzekać na jakość hoteli. Drogie też nie były, ale to pewnie zależy od tego jaki się kupi.
Na pewno są tańsze od tych jakie brałem i wtedy nie jest tam drogo. Nie miałem absolutnie żadnych problemów z żołądkiem od tamtejszego jedzenia, co do cen to jak w Davao zjadłem i wypiłem wszystko co mieli w hotelowej lodówce w pokoju to za wszystko zapłaciłem 7PLN. Ale trzeba mieć na uwadze, że to nie jest bezpieczny kraj, ochrona z karabinami jest właściwie wszędzie (po dworcach autobusowych też chodzą z bronią i paralizatorami) i w sumie nie wiem czy daje to poczucie bezpieczeństwa, czy właśnie przeciwnie. Policja wydaje się że zajmuje się bardziej sprawami biurokratycznymi, ochrona jest w rękach prywatnych firm. Trzeba uważać na karty, bankomaty (sam straciłem dane kart, nawet nie wiem kiedy tzn wiem bop tylko raz z bankomaty korzystałem - dostałem zwrot całości z banku - Polbank - ale trwało to kilka miesięcy) no i pamiętać o innych zasadach bezpieczeństwa. Takie atrakcje jak podróż 'jepney' to pozycja obowiązkowa (coś jak nasz minibus ale bardzo kolorowe).
gosc_e641a 2013-06-17 10:11   
gosc_e641a - Profil gosc_e641a
A ja bylem w tym roku prawie miesiac i nie polecam, w przeciwienstwie do reszty osob. Okropne jedzenie, wciaz bylem glodny, albo zle sie czulem po tym co zjadlem, drogo w porownaniu z Azja kontynentalna. Mango 2-3Euro za kilo, Ananas jeden za ok. Euro i wcale nie chcieli znizac cen, a poza tym malo egzotycznych owocow, i w ogole malo jedzenia, knajpek, stoisk i wszystkeigo co jest w reszcie Azji. W knajpach tez drogo i hotele, a poza tym brudno, nie maja duzo turystow i nie wiedza chyba jeszcze jak czerpac zyski z turystyki. Wczesniej bylem kilka razy w Azji kontynentalnej i to dzien do nocy. I filipiny nigdy wiecej !!! Slynne El NIdo i reszta Palawanu to tez nie tak jak z obrazkow, scieki splywaja prosto do morza, rafy zniszczone... Choc butanding ekstra!
gosc_27435 2013-06-16 14:07   
gosc_27435 - Profil gosc_27435
Fajno gdyby zaczeli latac do Krakowa i code share z reszta Europy
shorty 2013-06-15 15:47   
shorty - Profil shorty
to fakt lotnisko w Manili nie za ciekawe, przed wylotem z manili proponuje zjesc sniadanie w hotelu bo na lotnisku slabo :)ale Filipiny polecam
szydelm 2013-06-15 00:30   
szydelm - Profil szydelm
b.fajne malowanie samolotu. ;) swoją drogą liczba robi wrażenie...
krzysiekl 2013-06-14 16:04   
krzysiekl - Profil krzysiekl
Lecąc LCC na Filipinach ma się wrażenie, że to jakiś europejski przewoźnik, podobne ograniczenia i także nowe samoloty. Natomiast nie zawsze można to samo powiedzieć o lotniskach, tu często nówka A320 przelatuje nad palmami i siada na podejrzanej jakości pasie startowym (w sumie...jak Modlin;) a następnie podjeżdża do terminala przypominającego namiot (przynajmniej nie ma problemu z klimatyzacją - tylko naturalna :)
shorty 2013-06-14 14:26   
shorty - Profil shorty
tu jest problem bo tylko KLM lata przez Taipei, byłem tam tydzien temu, ale leciałem przez singa by SQ. Teraz cwicze opcje LOT do PEK potem HK i Manila ale zobaczymy hjak to cenowo wyjdzie. a Tak BTW to polecam to panstwo, wszyscy mowia eng, uroda kobiet to mieszkanka azji i USA na prawde warto tam poleciec. Moze macie ine pomysly jak tam doleciec? IST odpada za duze przerwy, moze BKK?
mietek 2013-06-14 10:50   
mietek - Profil mietek
A kto aktualnie lata z UE do Filipin? Zdaje się, ze tylko KLM, czy ktoś jeszcze? Cani: stewka pierwsza klasa;-)
rafox 2013-06-14 00:43   
rafox - Profil rafox
Wtedy stracili by jedyne połączenie z Filipin do UE wychodząc i tak z tym na podwójnym minusie. Pogorszyli by swoje stosunki z UE i zdjęcie banów byłoby jeszcze bardziej skomplikowane a dodatkowo w tym czasie konkurencja np. typu CX zgarniała by paxy do UE przez HKG. Jeśli zapowiadają loty do strefy to pewnie coś musi być na rzeczy i może wreszcie zdejmę im te absurdalne bany.
usuniety 2013-06-14 00:24   
usuniety - Profil usuniety
rafox: równie dobrze państwo zwane Filipiny może dać "bana" na linie z obszaru UE. Będzie taki sam efekt.
arahja 2013-06-13 23:36   
arahja - Profil arahja
jeśli tylko MOL znalazłby sposób na zapakowanie 450 osób do samolotu w tym samym czasie co trwa to na b738 to pewnie pewnie już dawno RYR latałby na szerokokadłubowcach po europie:)
cani 2013-06-13 23:35   
cani - Profil cani
zgadza się panowie, obaj macie racje :) A a'propos tej cudnej stewki, to jest to Karen Tracy Vitug. Do zobaczenia na pokładzie :D
jezusmaria 2013-06-13 23:34   
jezusmaria - Profil jezusmaria
"Ełrokołchoz" banuje wszystko z Filipin by mieć monopol w postaci JEDNEJ linii lotniczej latającej z Europy do Filipin.
piotrek737 2013-06-13 23:24   
piotrek737 - Profil piotrek737
No to rafox już wszystko wyjaśnił bo miałem napisać to samo ;) Nie wszystkie bany są adekwatne do stanu faktycznego...
rafox 2013-06-13 23:21   
rafox - Profil rafox
Akurat bany dla PAH i CEB to monopol dla UE. Linie te trzymają standard przeglądów oraz stan samolotów równie dobrze jak LO czy LH produkt oczywiście w przypadku CEB LCC jednak lepszy od FRancy. UE najchętniej zbanowało by jeszcze wszystkie linie z zatoki perskiej ale niestety mają one za wysoki standard aby ludzie kupili bullshit komisji z banem.
cani 2013-06-13 23:17   
cani - Profil cani
Mam nadzieję, że lecąc ich A330 z Europy do Filipin, trafie na tę przecudowna flajt atendant z filmiki (link)
zobacz link
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy