×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


LOT zwolni kolejnych 200 osóbPLL LOT zwolni kolejnych 200 osób. Tym razem dotyczy to głównie personelu latającego - pilotów i stewardess. To element planu restrukturyzacyjnego linii, dzięki któremu w przyszłym roku ma zanotować niewielki zysk.

W rozmowie z PAP-em Sebastian Mikosz, prezes LOT-u, zapewnił, że w planie restrukturyzacji złożonym do Komisji Europejskiej znajdzie się założenie niewielkiego zysku w przyszłym roku. Plan musi znaleźć się w Brukseli do 20 czerwca, ale LOT i Ministerstwo Skarbu Państwa chcą zdążyć przed ostatecznym terminem.

W 2012 r. LOT stracił najprawdopodobniej 150-200 mln zł. Ostateczny wynik finansowy będzie znany być może jeszcze w czerwcu, po zakończeniu audytu. Jednak rezultat finansowy za pierwszy kwartał 2013 r. jest o 30 mln zł lepszy od zakładanego. 

Jednym z elementów planu restrukturyzacyjnego jest zmiana struktury zatrudnienia. W pierwszym etapie w marcu z firmy odeszło 360 pracowników, w tym 130, które skorzystały z programu dobrowolnych odejść. Wtedy redukcje nie objęły jednak personelu latającego.

Teraz zwolnienia dotkną pilotów i stewardessy. Pracę straci po 100 osób z obydwu grup. 

Mikosz podkreśla jednak w rozmowie z PAP-em, że scenariuszów zmiany zatrudnienia wśród personelu latającego jest kilka. W dużej mierze zależy to od wybranej strategii flotowej. 

Obecnie w Locie pracuje 413 pilotów i 642 członków personelu pokładowego. Łącznie spółka zatrudnia ok. 1700 osób. Konsultacje dotyczące zwolnień mają rozpocząć się w ciągu najbliższych dni. Mikosz podkreśla, że jest otwarty na inne propozycje ze strony pilotów pod warunkiem, że doprowadzą do zmniejszenia kosztów stałych.

Dominik Sipińskigość_d88a6 - Profil
gość_d88a6
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie