LOT pozyska 3 nowe samoloty regionalne

1 maja 2024 11:18
Jeszcze tego lata do floty LOT-u mają dołączyć trzy nowe samoloty regionalne. Możliwe jednak, że to nie koniec tegorocznych dostaw.
Reklama
Obecnie LOT oczekuje na dostawę 11 nowych boeingów 737 MAX, z których trzy ma odebrać jeszcze przed wakacjami. Jak dowiedział się portal fly4free.pl nie są to jednak jedyne samoloty, które w trwającym sezonie letnim powiększą flotę narodowego przewoźnika. LOT ma pozyskać trzy nowe krótkodystansowe maszyny regionalne.

– W zeszły piątek podpisaliśmy umowę na kolejne samolot, które już w te wakacje dołączą do naszej floty. Te kolejne zakupy możliwe są także dzięki temu, że planowana jest rozbudowa Lotniska Chopina. Dzięki temu zaproponujemy pasażerom jeszcze więcej połączeń, nowe kierunki lotów, a liczba naszych pasażerów będzie mogła dalej rosnąć
– powiedział podczas konferencji prasowej Michał Fijoł, prezes LOT-u.

Na razie nie wiadomo, jakie dokładnie to będą samoloty oraz na jakich zasadach dołączą one do floty LOT-u. Więcej szczegółów prezes narodowego przewoźnika ma przedstawić w przyszłym tygodniu podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.


Do końca roku ma zapaść decyzja o wyborze dostawcy 84 nowych odrzutowców regionalnych dla LOT-u, ale mimo trwającego postępowania linia stale pracuje nad pozyskiwaniem dodatkowych samolotów w inny sposób. Dlatego, jak dowiedział się fly4free.pl, nie wykluczone, że flota narodowego przewoźnika w ciągu najbliższych miesięcy jeszcze się powiększy.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy