×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Maastricht Airlines: Nowa linia w EuropiePowstała nowa regionalna linia europejska, która połączy położone pomiędzy Kolonią a Brukselą Maastricht z największymi europejskimi hubami. W ubiegłym tygodniu Maastricht Airlines rozpoczęły sprzedaż biletów na nowo otwieranych trasach do Amsterdamu, Berlina i Monachium. Pierwszy rejs przewoźnika zaplanowany jest na 25 marca tego roku.

Maastricht Airlines to nowa holenderska linia lotnicza, która będzie obsługiwać połączenia europejskie z lotniska w Maastricht. Biznesplan zakłada stopniowy i jednolity rozwój linii, dlatego władze regionu zaufały zarządowi i wspomogły inicjatywę nowego przewoźnika dotacją w wysokości 235 tys. euro. 

Flota przewoźnika będzie się składać początkowo z dwóch turbośmigłowych samolotów Fokker F50. Do końca 2014 roku linia chce posiadać sześć takich maszyn w celu otwierania nowych połączeń m.in. do Paryża, Kopenhagi oraz Londynu Southend.


Maastricht, położony na południowym krańcu Holandii, jest jedną z dwóch holenderskich baz Ryanaira. Na lotnisku mają swoją siedzibę dwie firmy zajmujące się obsługą techniczną Fokkerów, w tym turbośmigłowych F50. Same miasto opisywaliśmy w cyklu "Bliżej świata"
Na trasie Maastricht - Amsterdam zaplanowano trzy rejsy dziennie.
Rejsy na trasie Maastricht - Berlin odbywać się będą raz dziennie od poniedziałku do piątku oraz w niedziele.
Rejsy na trasie Maastricht - Monachium odbywać się będą raz dziennie od poniedziałku do piątku oraz w niedziele.

Przewoźnik zapowiada, że z czasem nawiążę współpracę z większymi liniami, by umożliwić przesiadki w portach docelowych. Najprawdopodobniej będzie to jednak porozumienie interline, a nie pełny code-share.

Piotr Bożyk
Fot. Maastricht Airlinesgość_3d85a - Profil
gość_3d85a
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie