×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Lotnisko Edynburg (EDI)


Turnhouse Arpt
Lotnisko w Edynburgu należące do British Aiways Airports (BAA) obsługuje loty do/z stolicy Szkocji. Ponad 50 linii lotniczych lata stąd regularnie do ponad 85 destynacji. Według władz lotniska z portu korzysta rocznie około 8 milionów pasażerów a liczba ta dynamicznie wzrasta. Połączenia z Edynburga do Polski obsługują regularnie dwie linie lotnicze - Centralwings (Warszawa, Katowice i Gdańsk), easyJet (do/z Krakowa) oraz od września Ryanair. Od niedawna Edynburskie lotniko posiada regularne połączenia do USA. Na lotnisku mieści się baza największej Szkockiej taniej linii lotniczej Flyglobespan, która obsługuje wiele atrakcyjnych kierunków wakacyjnych. Lotnisko w Edynburgu jest obszerne, nowoczesne, posiada bardzo spawnie działającą infastrukturę i jest niezwykle wygodne dla pasażerów. Świetnie zorganizowany jest również system komunikacji na terenie portu - pojemne parkingi samochodowe długiego i krótkiego postoju, taxi, komunikacja miejska, wszystko doskonale rozmieszczone i oznakowane. Lotnisko od centrum dzieli dystans 8mil. Dobrze rozbudowana sieć dróg pozwala na pokonanie tego dystansu w około 20minut samochodem. Jest to jeden z najważniejszych międzynarodowych portów lotniczych kraju. Rosnące zapotrzebowanie na przewozy turystyczne i biznesowe sprawia, że siatka połączeń krajowych i międzynarodowych jest bardzo dobrze rozwinięta. Lotnisko angażuje około 40 sieci lotniczych, latających do 90 miejsc na świecie. Z Polski do Edynburga można bezpośrednio udać się z Gdańska i Warszawy liniami Centralwings. Odkąd wielka Brytania otworzyła rynek pracy dla Polaków, wzrosło zapotrzebowanie na tanie linie lotnicze. Bilety rezerwując odpowiednio wcześnie (min. z dwumiesięcznym wyprzedzeniem) kosztują w granicach 150zł w jedną stronę. Od momentu ataków terrorystycznych na Londyn, 2005 roku, kontrola na lotnisku znacznie się zaostrzyła. Pojawiły się stanowcze zakazy wnoszenia na pokład własnych napojów, perfum, pasty do zębów, nożyczek, ostrych narzędzi, a nawet landrynek. Terminal pasażerski jest budynkiem nowoczesnym, z pełną infrastrukturą, przystosowany dla osób niepełnosprawnych. Port lotniczy w Edynburgu oferuje swoim pasażerom szeroka gamę handlowo-usługową. Komfortowa sala odlotów sprawia, że można oczekiwać na lot w kameralnej atmosferze. W Szkocji nie można palić w miejscach publicznych, na lotnisku wyznaczono trzy miejsca, gdzie wolno palaczowi złamać ten zakaz. W momencie nieprzestrzegania tego prawa, należy liczyć się z karą pieniężną w wysokości 50£.

  • Okazje z Polski na lotnisko Edynburg (EDI)

Zarezerwuj hotel w pobliżu lotniska Edynburg


Jak dojechać na lotnisko Edynburg?


Samochodem:
Łatwy, dobrze oznakowany dojazd z centrum Edynburga drogą A8 w kierunku zachodnim. Na terenie lotniska znajdują się trzy rodzaje parkingów: • Długoterminowego pobytu • Krótkoterminowego pobytu • „Valet parking”- turyści mają możliwość pozostawienia swojego samochodu w momencie wylotu, i odbioru po powrocie. Parking płatny i strzeżony.

Kolej/Metro:
Brak bezpośredniego dojazdu koleją. Dojazd do lotniska autobusem nr 100 (Airlink 100) ze stacji kolejowej Edinburgh Waverley Station.

Autobusem:
- Airlink 100 autobus expresowy łączący lotnisko z centrum miasta. Kursuje co ok. 10 minut w szczycie i co 30 minut w nocy. Bilet w jedną stronę kosztuje 3 funty lub 5 funtów powrotny. Podróż trwa ok. 25 minut

- Lothianbuses nr 35, kursuje co ok. 15-30minut, kierunek Ocean Terminal (Leith). Jednorazowy bilet kosztuje 1.1 funta

- Airdirect 747 do Inverkeithing (Fife). Kursuje co 30 minut w dni powszednie oraz co godzinę w niedzielę Linia Shuttle- minibusy, zabierające pasażerów w dowolne miejsce, kursuje co 15-30minut

Taxi:
Dojazd do centrum powinien kosztować ok. 15-20 funtów, postój taxi znajduje się przed wyjściem z terminala. Za ową przyjemność można zapłacić do 20£

Wypożycz auto na lotnisku EdynburgPołączenia z tego lotniskaZalety: Jest sporo interesunjacych lotow z tego lotniska, latwo dostac sie do Polski i w inne rejony swiata. Jest najwiekszym lotniskiem w Szkocji.
Wady: Jak tylko korzystam z tego lotniska w nocy nie ma juz wolnych miejsc na krzeslach. Czesto z niego latam wiec to chyba nie jest sprawa sezonowa.
9

/10

11/11/2016 16:49,  
Zalety: Przestronne lotnisko sredniej wielkosci, b.dobry dojazd do centrum ( co 5 minut nowoczesny autobus, czysty z wi-fi, tani- 6 funtow dojazd w dwie strony), na lotnisku napisy przed strefa bezpieczenstwa w 5 jezykach, rowniez po polsku. Dobry wybor sklepow i kawiarnii, z saloniku star alliance wejscie bezposrednie do samolotu.
Wady: brak
10

/10

13/02/2011 12:50,  
Zalety: Przyjemne lotnisko sredniej wielkosci. Obsluga sprawna i sympatyczna. Czesc napisow informacyjnych, np. tuz przed przejsciem bezpieczenstwa, rowniez po polsku. Czysto, w sklepach wolnoclowych reelacyjny wybor whiskey.
Wady: brak
9

/10

16/01/2011 16:13,  
Patryk Muranowicz
Patryk Muranowicz
Zalety: Bardzo przyjemne lotnisko. Korzystałem z niego wielokrotnie i zawsze wszystko sprawnie i szybko się odbywa.
Wady: Osobiście nie zauważyłem.
9

/10

30/10/2010 21:27,  

Powiązane wiadomości


Brak powiązanych wiadomości o Edynburg

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie