×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Lotnisko Drezno (DRS)


Dresden Arpt
Międzynarodowy port lotniczy w Dreźnie położony jest 9 km na północ od centrum Drezna, w kraju związkowym Saksonia, w Niemczech.

  • Okazje z Polski na lotnisko Drezno (DRS)

Zarezerwuj hotel w pobliżu lotniska Drezno


Jak dojechać na lotnisko Drezno?


Samochodem:
Lotnisko znajduje się około 9 km na północ od centrum Drezna. Bezpośrednia podróży ulicami miasta trwa około 20 minut. Obecna taryfa taxi waha się od 16 do 18 €. Lotnisko jest obsługiwane przez węzeł autostrady A4, która stanowi obwodnice centralnego Drezna na trasie z Akwizgranu, na granicy z Holandią, do Görlitz, na granicy z Polską. Węzeł autostrady A4, A13 do Berlina i A17 do granicy z Czechami i Pragi dodatkowo podnosi rangę lotniska.

Kolej/Metro:
Stacja kolejowa Dresden Flughafen znajduje się pod budynkiem terminalu. Jest obsługiwana przez pociągi linii S2 Dresden S-Bahn, które zapewniają półgodzinnych takt do Dresden-Neustadt i Dresden Hauptbahnhof w centrum Drezna, z czasem przejazdu odpowiednio od 13 do 23 minut. W dni powszednie pociągi kursują do miast Heidenau i Pirna.

Autobusem:
Dresdner Verkehrsbetriebe (DVB) obsługuje linię autobusową 77 zapewniającą łączność z lotniskiem do trasy tramwaju 7, który stanowi alternatywną drogę do centrum Drezna. Linia autobusowa 97 kursuje do dzielnicy Hellerau. Regionalna linia autobusowa 425 łączy lotnisko z miastami Boxdorf i Radebeul. Lotnisko znajduje się w strefie taryfowej Drezna Verkehrsverbund Oberelbe, tak jak jest centraum Drezna, a bilet w jedną stronę (obecnie wyceniony na € 1.80) jest ważny na S-Bahn, tramwaje i autobusy w tej strefie. Inne strefy taryfowe okalają okolice miast Miśnia i czeskiej granicy. Bilety można kupić w automatach na stacji, na przystanku autobusowym lub w punkcie informacyjnym w porcie lotniczym na poziomie przylotów terminala.

Wypożycz auto na lotnisku DreznoPołączenia z tego lotniskaOpinie o lotnisku Drezno


Nikt jeszcze nie ocenił tego lotniska, zrób to jako pierwszy!

Powiązane wiadomości


Brak powiązanych wiadomości o Drezno

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie