×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Lotnisko Birmingham (BHX)


 7.3

/10

Birmingham Intl Arpt
Międzynarodowy Port Lotniczy w Birmingham położony jest około 10 km na południowy wschód od miasta. Obsługuje całą metropolię tego miasta i okolic, która szacowana jest na 2,5 mln ludzi.

Jest szóstym portem lotniczym w UK jeśli chodzi o przepływ podróżnych (przed nim znajdują się londyńskie lotniska Heathrow, Gatwick, Stansted, Luton oraz lotnisko w Manchesterze). W 2007 lotnisko obsłużyło 9 232 496 pasażerów.

Ponadto w ubiegłym roku lotnisko zwyciężyło w kategorii "Najlepszy europejski port lotniczy w kategorii 5-10 milionów pasażerów". Lotnisko posiada 2 terminale pasażerskie oraz jeden towarowy. Jako ciekawostkę dodam że na jednym z prowadzących do lotniska rond, umieszczono rzeźbę polskiego artysty, który nazywa się Walenty Pytel.

  • Okazje z Polski na lotnisko Birmingham (BHX)

Zarezerwuj hotel w pobliżu lotniska Birmingham


Jak dojechać na lotnisko Birmingham?


Samochodem:
Lotnisko znajduje się przy autostradzie M42, około 1 mili od węzła nr 6. Odległość od lotniska do ścisłego centrum miasta wynosi około 8 mil (13 km).

Kolej/Metro:
W bliskim sąsiedztwie lotniska znajduje się stacja kolejowa Birmingham International Airport. Połączenie z terminalami pasażerskimi zapewnia darmowy serwis Air-Rail Link (kolejka naziemna podobna do tej na Stansted Airport). Transfer na lotnisko trwa mniej niż 2 minuty, i jest prowadzony w godzinach 5:15 - 2:00. Z ww. stacji kolejowej można m.in. dojechać do Birmingham New Street Station. Pociągi kursują co 10-20 min., ale wieczorami i w weekendy rzadziej.

Autobusem:
Z Birimngham i okolic na lotnisko można dojechać wieloma liniami autobusowymi.
Tutaj znajdziesz szczegółowe informacje na temat tych linii Podróżni mogą również korzystać z serwisu National Express Coach, który prowadzony jest w następujących destynacjach:

210 Wolverhampton, Dudley, Birmingham, Birmingham International Airport, Coventry, Banbury, Heathrow Airport, Gatwick Airport. 9 kursów dziennie.

305/314 Birmingham, Birmingham International Airport, Coventry, Northampton, Bedford, Cambridge. 3 kursy dziennie.

422/538 Coventry, Birmingham International Airport, Birmingham, Dudley, Wolverhampton, Stoke on Trent, Manchester Airport, Manchester. 2 kursy dzienne.

777 Birmingham, Birmingham International Airport, Coventry, Milton Keynes, Luton, Luton Airport, Stansted Airport. 10 kursów dziennie.

Taxi:
Taksówki są dostępne 24/7. Opłata za dojazd do centrum Birmingham kształtuje się w granicach £16.

Wypożycz auto na lotnisku BirminghamPołączenia z tego lotniskaZalety: Najlepsze lotnisko w UK, brak większych opóźnień, piękny, czysty terminal i dobre oznaczenia, mili i pomocni pracownicy, choć port obsługuje już ponad 12 milionów pasażerów rocznie, do każdej bramki jest bardzo blisko. Łatwy dojazd samochodem, pociągiem i autobusem. Atrakcyjna siatka połączeń. Polecam każdemu!
Wady: Birmingham jest drugim (po Londynie) największym miastem Wielkiej Brytanii, a lotnisko zajmuję szóstą pozycję w kraju.
10

/10

10/05/2017 19:55,  
Zalety: Duże, czyste lotnisko. Tani i szybki dojazd z okolicznych miast. Duza siatka połączeń, naziemna kolejka to swietna sprawa. Polecam latanie z Birmingham :)
Wady: Ceny mogłyby być nieco niższe
7

/10

23/11/2016 14:31,  
joanna pedzichowska
joanna pedzichowska
Zalety: nie znalazłam plusów
Wady: upiornie oznakowane
1

/10

30/09/2010 08:33,  
joachim bochnak
joachim bochnak
Zalety: brak
Wady: same minusy
1

/10

28/09/2010 10:25,  
Zalety: dojazd, miła obsługa, "linki" dzięki którym ludzie się nie pchają, tylko idą jeden za drugim
Wady: drogi parking
9

/10

05/09/2010 20:05,  

Powiązane wiadomości


Brak powiązanych wiadomości o Birmingham

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie