Lotnisko w Birmingham zainstalowało skanery 3D

7 czerwca 2024 09:00
Port lotniczy w Birmingham zainstalował skanery 3D do kontroli bagażu podręcznego, dzięki którym pasażerowie nie będą musieli wyjmować z niego płynów i elektroniki.
Reklama

Instalacja nowych skanerów nie oznacza jednak, że od razu zniesiony został limit 100 mililitrów. Władze lotniska w Birmingham zwróciły się jednak do brytyjskiego regulatora o zgodę, po uzyskaniu której, każdy z pasażerów będzie mógł przewozić płyny nawet w dwulitrowych butelkach. Oznacza to, że limit zostanie zwiększony dwudziestokrotnie. Takie rozwiązanie istnieje także w porcie lotniczym Londyn-City, w Helsinkach, a także na irlandzkich lotniskach.


Reguła 100 mililitrów w bagażu podręcznym została wprowadzona w 2006 roku, kiedy właśnie w Wielkiej Brytanii udaremniono próbę ataku terrorystycznego z użyciem płynów. Pierwotnie wszystkie brytyjskie lotniska miały zainstalować nowoczesne skanery do 1 czerwca br. Termin został jednak przesunięty do połowy przyszłego roku.

– Gdy tylko otrzymamy wszelkie niezbędne zgody, będziemy w stanie znacząco poprawić jakość obsługi pasażerów zgodnie ze światowymi standardami
– podkreśla Al Titterington, dyrektor operacyjny lotniska w Birmingham.Warto dodać, że również polskie lotniska zainstalują skanery, dzięki którym nie będzie konieczności wyjmowania płynów z bagażu. Skanery CT zostaną zainstalowane na warszawskim Lotnisku Chopina, w Krakowie oraz w Katowicach.

Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy