Kraków kupuje 10 skanerów CT. Koniec z wyciąganiem elektroniki i płynów

18 kwietnia 2024 10:49
Krakowskie lotnisko rozpoczęło procedurę zakupu, dostawy, instalacji oraz uruchomienia 10 skanerów CT, dzięki którym pasażerowie nie będą już musieli wyciągać z bagażu płynów ani elektroniki.
Reklama
Kontrola bezpieczeństwa to jeden z najważniejszych etapów w ścieżce pasażera na krakowskim lotnisku. Gwarantuje bezpieczeństwo pasażerów oraz pracowników podczas całej podróży! Pasażerowie odprawiani z lotniska zawsze powinni zapoznać się z przepisami regulującymi przygotowanie do podróży osób, bagażu rejestrowanego i podręcznego. Aby usprawnić i przyspieszyć przebieg kontroli - a przede wszystkim podnieść komfort i szybkość obsługi pasażerów - Kraków Airport wprowadzi rozwiązania technologiczne wykorzystujące tomografię komputerową.
- Jako pierwszy port lotniczy w Polsce uruchomiliśmy procedurę na zakup systemów kontroli bezpieczeństwa bagażu kabinowego. Przedmiotem procedury jest dostawa, instalacja oraz uruchomienie 10 sztuk specjalnych, nowoczesnych skanerów CT, dzięki którym pasażerowie nie będą już musieli wyciągać z bagażu płynów ani elektroniki
- powiedział Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport.


Zależy nam - idąc za przykładem innych lotnisk na świecie - na usprawnieniu kontroli i poprawieniu jakość obsługi naszych klientów! Z doświadczenia wiemy, że tomografy świetnie sprawdzają się podczas pracy z bagażem rejestrowanym.
- dodaje Włoszek.

Żaden polski port lotniczy nie posiada skanerów nowego typu. O planach zakupu skanerów CT mówił ostatnio prezes Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego. Urządzenia mają pojawić się w nowym terminalu, którego oddanie do użytku jest planowane na 2028 rok. Do przetargu na zakup skanerów CT przygotowuje się Lotnisko Chopina.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy