×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Gdańsk: 6,5% wzrost w listopadzie
W listopadzie w porcie lotniczym Gdańsk odprawionych zostało 187 tys. pasażerów. To o 6,5% więcej niż w listopadzie 2011 roku.Od początku roku przez gdańskie lotnisko przewinęło się już ponad 2,7 mln podróżnych. Stanowi to 19,5% wzrost w stosunku do analogicznego okresu w ubiegłym roku.

- Listopad nigdy nie należy do miesięcy, w których generowany jest duży ruch pasażerski. Doskonale jest to widoczne na największych lotniskach w naszym kraju. Dodatkowo jest to miesiąc intensywniejszego występowania mgieł. Jednak dzięki budowaniu w Gdańsku rynku lotniczego opartego na silnych fundamentach w postaci funkcjonowania przewoźników zarówno tradycyjnych, niskokosztowych, jak i czarterowych, możemy poszczycić się bardzo małą podatnością na wahania sezonowe. Dodatkowo z powodu mgieł w listopadzie odwołane zostały zaledwie 3 na ponad 2.400 operacji lotniczych. Pozwoliło nam to osiągnąć wzrost na tak wysokim poziomie. - powiedział Tomasz Kloskowski, prezes Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy.

Anna Żuchlińskagość_41f1a - Profil
gość_41f1a
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie