×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Nowy portal informacyjny o sieci TEN-TKomisja Europejska poinformowała wczoraj (28.11) o uruchomieniu nowego portalu informacyjnego o Transeuropejskich Sieciach Transportowych TEN-T. 

Interaktywny serwis o nazwie TENtec jest dostępny jako podstrona witryny Dyrektoratu Generalnego ds. Transportu i Mobilności Komisji Europejskiej. Odwiedzający mogą śledzić postępy w tworzeniu sieci TEN-T za pomocą dynamicznych map opartych na zdjęciach satelitarnych, statystyk oraz rozmaitych pomocy audio-wizualnych.

- Transeuropejskie Sieci Transportowe TEN-T to kluczowe połączenia infrastrukturalne, które zapewniają przepływ dóbr i płynną podróż osób w Europie. Nowa witryna unaocznia każdemu, w jaki sposób może z tej sieci skorzystać - powiedział Siim Kallas, wiceprzewodniczący KE odpowiedzialny za transport. 

TENtec zbiera dane zarówno z realizacji wieloletnich wytycznych TEN-T (realizacja do roku 2030 oraz 2050), jak i bliższych rozwiązań związanych z mechanizmem Connecting Europe Facility (lata 2014-2020). 

Witryna Komisji m.in. umożliwia dostęp do technicznych i finansowych danych dot. realizowanych inwestycji, łączy informacje dostępne na stronach KE z odpowiednimi ministerstwami w państwach członkowskich oraz informuje o procesach planowania, gospodarce przestrzennej i scenariuszach finansowania inwestycji.

TEN-T to grupa projektów infrastrukturalnych wybranych przez Unię Europejską jako kluczowe dla zapewnienia płynnego przepływu dóbr i osób na terenie wspólnoty. Do tzw. kluczowych elementów infrastruktury związanych z TEN-T zaliczane są m.in. lotniska w Warszawie (Chopin), Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Poznaniu, Szczecinie i Wrocławiu. Wśród polskich elementów sieci TEN-T znalazły się także m.in. porty w Gdańsku, Gdynii, Szczecinie i Świnoujściu. 

Dominik Sipińskigość_65ac2 - Profil
gość_65ac2
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie