×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Tibet Airlines odebrały chińskiego A319Dziś (23.11) Airbus oficjalnie przekazał linii Tibet Airlines pierwszą maszynę A319 zmontowaną na linii montażu końcowego w Tianjin w Chinach. Samolot Airbus A319 (B-6425) jest napędzany silnikami CFM model 56-5B7/3 i zabierze na pokład 128 pasażerów w konfiguracji dwóch klas: ośmiu w klasie biznes i 120 w klasie ekonomicznej.

Nowy nabytek będzie operował na najwyżej położonych lotniskach na świecie jak np. Ali Kunsha, które położone jest ponad 14 tys stóp nad poziomem morza (4267m) oraz latał według procedur nawigacyjnych RNP-AR (Required Navigation Performance - Authorisation Required).

Procedury RNP-AR to dziś najbardziej nowoczesne techniki nawigacji, które pozwalają na lot samolotu po określonej trasie za pomocą pokładowych systemów nawigacji oraz GPS. RNP AR jest szczególnie ważny dla przewoźników, którzy mają swoje bazy na wysoko położonych lotniskach.Obecnie we flocie linii Tibet Airlines znajduje się pięć Airbusów A319.Linia montażu końcowego w Tianjin jest spółką joint venture Airbusa i chińskiego konsorcjum obejmującego Wolną Strefę Handlu Tianjin i firmę AVIC, China Aviation Industry Corporation. Od pierwszej dostawy pierwszego zmontowanego w Chinach Airbusa A320 liniom Sichuan Airlines w 2009 r. 11 linii lotniczych w Chinach odebrało już w sumie 105 maszyn producenta zmontowanych w tym kraju.

Piotr Bożyk
Fot. Airbus Media


gość_71e4b - Profil
gość_71e4b
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie