Tak witali Dreamlinera. Gala

Anna Robaczyńska - Profil Anna Robaczyńska
16 listopada 2012 13:15
17 komentarzy
Reklama

Boeing 787 Dreamliner - nowe dziecko LOT-u, samolot w którym pokładane są ogromne nadzieje, nowoczesny design, wspaniale wyposażone wnętrze. Na lotnisku Chopina w Warszawie oczekiwany przez setki osób z całej Polski, wylądował wczoraj (15.11) dokładnie o godzinie 10:51. Za sterami pierwszego europejskiego liniowca marzeń zasiadł Jerzy Makula.

O godzinie 14:30 w głównej siedzibie LOT, rozpoczęła się oficjalna ceremonia powitalna nowego samolotu Boeing 787 Dreamliner.

Redakcja Pasazer.com miała okazję uczestniczyć w tym wydarzeniu.

Po symbolicznej odprawie i otrzymaniu kart pokładowych, wszyscy zaproszeni goście zostali przewiezieni do hangaru LOT-u, w którym w napięciu i z wielkimi emocjami czekaliśmy na oficjalne powitanie liniowca marzeń w barwach narodowego przewoźnika.

Dreamlinera witało wielu znakomitych gości. Od reprezentantów urzędów państwowych, przedstawicieli sejmu i senatu, po ikony polskiego lotnictwa takie jak Mirosław Hermaszewski.Samolot witany był z dużym entuzjazmem.Zaproszeni gości mieli okazję przetestować ekrany dotykowe podobne do tych, w które wyposażony jest Dreamliner.

Pierwszy Boeing 787 gotowy do przyjęcie pierwszych pasażerów.Ceremonia powitalna zgromadziła ponad 1000 osób.Galę prowadził Hubert Urbański.


Honorowym gościem gali powitalnej była Prezydentowa Anna Komorowska.Prezydent Boeinga na Europę Środkową i Wschodnią, Henryka Bochniarz nie ukrywała radości związanej z powiększeniem floty LOT-u właśnie o Boeingi 787.

Samolot zwiedzał m.in. Michał Marzec, naczelny dyrektor PPL-u.
Prezydentowa w towarzystwie prezesa PLL LOT.Anna Robaczyńska
fot. Anna Robaczyńska
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
kooondzio 2012-11-17 21:15   
kooondzio - Profil kooondzio
@krzysiekl W srebrnych parapetach przy carrefourze jest sklepik LOTu z gadżetami :)
landor 2012-11-17 20:56   
landor - Profil landor
Oczywiście, że Dreamliner nie uratuje LOT-u, m.in. dlatego, że raty leasingowe PLL LOT za 787 będą 4 razy wyższe, niż za 767. Obym się mylił, ale obawiam się, że z 8 zamówionych Dreamlinerów odbierzemy tylko 5. Po jakimś czasie - mniej więcej za ok. rok lub dwa LOT stwierdzi, że mimo tak doskonałego samolotu połączenia dalekodystansowe przynoszą duże straty i w konsekwencji zlikwiduje je i wycofa z eksploatacji wszystkie 787. A na razie cieszmy się nowym nabytkiem i oglądajmy w mediach uśmiechniętego (prawdopodobnie ostatniego) prezesa tej firmy.
gosc_94f17 2012-11-17 19:57   
gosc_94f17 - Profil gosc_94f17
uparli sie na tego dreama- gdyby wybrali A330 od kilku lat juz by latali dobrymi ekonomicznymi samolotami i robili kase. ale LOT to państwowa czyli źle zarządzane firma. B787 już ich nie uratuje. za późno sie pojawił.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama