×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Tak witali Dreamlinera. GalaBoeing 787 Dreamliner - nowe dziecko LOT-u, samolot w którym pokładane są ogromne nadzieje, nowoczesny design, wspaniale wyposażone wnętrze. Na lotnisku Chopina w Warszawie oczekiwany przez setki osób z całej Polski, wylądował wczoraj (15.11) dokładnie o godzinie 10:51. Za sterami pierwszego europejskiego liniowca marzeń zasiadł Jerzy Makula.

O godzinie 14:30 w głównej siedzibie LOT, rozpoczęła się oficjalna ceremonia powitalna nowego samolotu Boeing 787 Dreamliner.

Redakcja Pasazer.com miała okazję uczestniczyć w tym wydarzeniu.

Po symbolicznej odprawie i otrzymaniu kart pokładowych, wszyscy zaproszeni goście zostali przewiezieni do hangaru LOT-u, w którym w napięciu i z wielkimi emocjami czekaliśmy na oficjalne powitanie liniowca marzeń w barwach narodowego przewoźnika.

Dreamlinera witało wielu znakomitych gości. Od reprezentantów urzędów państwowych, przedstawicieli sejmu i senatu, po ikony polskiego lotnictwa takie jak Mirosław Hermaszewski.Samolot witany był z dużym entuzjazmem.Zaproszeni gości mieli okazję przetestować ekrany dotykowe podobne do tych, w które wyposażony jest Dreamliner.

Pierwszy Boeing 787 gotowy do przyjęcie pierwszych pasażerów.Ceremonia powitalna zgromadziła ponad 1000 osób.Galę prowadził Hubert Urbański.


Honorowym gościem gali powitalnej była Prezydentowa Anna Komorowska.Prezydent Boeinga na Europę Środkową i Wschodnią, Henryka Bochniarz nie ukrywała radości związanej z powiększeniem floty LOT-u właśnie o Boeingi 787.

Samolot zwiedzał m.in. Michał Marzec, naczelny dyrektor PPL-u.
Prezydentowa w towarzystwie prezesa PLL LOT.Anna Robaczyńska
fot. Anna Robaczyńskagość_69048 - Profil
gość_69048
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie