Z Gdańska na daleką północ

12 listopada 2005 11:35
16 komentarzy
Reklama

Dzisiaj, 12 listopada, zostaje oficjalnie zainaugurowane nowe połączenie lotnicze z Gdańska do Oslo obsługiwane przez norweskiego przewoźnika Norwegian Air.

Norweski przewoźnik decydując się na połączenie Gdańska z Oslo podkreśla, że jest to główne centrum kulturalne i gospodarcze na polskim wybrzeżu z populacją rzędu pół miliona mieszkańców, które dzięki zapleczu turystyczno-rekreacyjnemu i przystępnym cenom stanie się atrakcyjnym celem wypadów turystycznych Norwegów. Gdańsk jest trzecim po Warszawie i Krakowie polskim portem lotniczym, do którego latać będą samoloty Boeing 737 norweskiego przewoźnika.

- "Dzięki niskim cenom oferowanym przez norweskiego przewoźnika stosunkowo trudno dostępna dla turystów z Gdańska i okolic Norwegia i jej stolica Oslo znajdą się w zasięgu ręki" – powiedział Tomasz Kloskowski, wiceprezes Zarządu Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy. – "Oferta Norwegian Air jest tym bardziej atrakcyjna, że miłośnicy dzikiej przyrody mogą za jego pośrednictwem dotrzeć z Oslo do miast położonych za kręgiem polarnym na północnych krańcach kontynentu europejskiego" - dodał.

Przeciętna cena biletu lotniczego oferowanego przez Norwegian Air waha się od 50 do 200 Euro. Na trasie z Gdańska do Oslo obowiązywać będzie promocyjna taryfa, która zaczyna się już od 25 Euro (cena obejmuje podatki i opłaty lotniskowe).

Samoloty norweskiego przewoźnika będą latały dwa razy w tygodniu we wtorki i soboty. Lot z Gdańska do Oslo trwać będzie niecałe półtorej godziny.

Marcin Jędrzejczak
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
chris 2005-11-14 20:52   
chris - Profil chris
MILIONOWY PASAŻER w MPL Katowice Pyrzowice .... Kto nim będzie ? Odpowiedź poznamy wkrótce ... a moze ja ? mam szansę .. jutro lecę >:))
chris 2005-11-14 20:45   
chris - Profil chris
Ależ jakie tam fjordy w tym Oslo ... do fjordów kawał drogi stamtąd jeszcze - no i to Oslo to mi się tak średnio podoba. Skoczcie lepiej do Sztokholmu :)
lysy81 2005-11-14 18:53   
lysy81 - Profil lysy81
A moze o spoznieniach Wizz w KTW conieco?MEDIOLAN OPÓŹNIONY 8GODZ
DORTMUND OPÓŹNIONY 25 MIN
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama