×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


GECAS finalizuje zamówienie 85 B737Dziś (3.10) firma leasingowa GECAS potwierdziła zamówienie 85 Boeingów 737 wraz z 15 opcjami na kolejne maszyny z tej rodziny. 75 z nich to wariant 737 MAX 8, a pozostałe to 737-800NG. Dzięki temu zamówieniu tworzy się rynek leasingowy dla nowego wariantu wąskokadłubowego odrzutowca Boeinga. Wartość kontraktu opiewa na kwotę około 6 mld dolarów.

- Zespół zarządzający GECAS rozumie znaczenie zaawansowanych, wydajnych paliwowo samolotów, które sprostają potrzebom klientów. To zobowiązanie do zakupu potwierdza wartość Boeinga 737 MAX na konkurencyjnym rynku - powiedział Ray Conner, prezes Boeing Commerical Airplanes.


Boeingi 737 MAX to najnowsza konstrukcja w rodzinie 737. Dzięki nowym silnikom oraz zmianom aerodynamicznym, m.in. zastosowaniu nowego typu wingletów, samoloty te mają być o 13% oszczędniejsze od obecnie latających odrzutowców w tej klasie. MAX-y, według zapowiedzi Boeinga, mają być też bardziej wydajne od Airbusów A320neo.

Amerykański producent zebrał potwierdzone zamówienia na 821 Boeingów 737 MAX od 14 klientów z całego świata.

Piotr Bożyk
Fot. Boeing Mediagość_94424 - Profil
gość_94424
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie