Raport: Co nowego w sezonie letnim?

Anna Żuchlińska - Profil Anna Żuchlińska
30 marca 2013 11:32
13 komentarzy
Reklama

W życie wchodzi właśnie letni rozkład lotów, który będzie obowiązywał do końca października 2013 roku. W sezonie letnim zostanie uruchomiona druga w Polsce, po Wrocławiu, baza Ryanair w Krakowie. To właśnie irlandzki przewoźnik niskokosztowy zaoferuje polskim pasażerom najwięcej nowych połączeń z polskich lotnisk. Do odwołania zamknięty pozostaje port lotniczy w Modlinie, wszystkie operacje lotnicze zostały przeniesione na lotnisko Chopina w Warszawie.

Warszawa

LOT zwiększa częstotliwość lotów z Warszawy do Pragi, Berlina, Zurychu, Tel Awiwu, St Petersburga, Tbilisi, Barcelony, Larnaki, Madrytu, Nicei, Rzeszowa oraz latem do Chicago oraz Nowego Jorku. Po zimowej przerwie powracają połączenia z lotniska Chopina do Aten, Belgradu oraz Rzymu Fiumicino. Nasz narodowy przewoźnik kasuje natomiast rejsy do Kairu i Doniecka, po zimowej przerwie nie wystartują ponownie loty do Erywania.

Linie lotnicze Eurolot uruchomią rejsy z Warszawy do Dubrownika, Rijeki, Splitu, Zadaru oraz Heringsdorfu. Zawieszone zostało zimowe połączenie do Salzburga.

W sezonie letnim Aegean Airlines oferują loty z lotniska Chopina do Aten. Rejsy z Warszawy do Kijowa uruchomiły w miejsce Aerosvitu linie lotnicze Ukraine International. Air Berlin oferuje trzy loty dziennie między warszawskim lotniskiem a Berlinem. Po zimowej przerwie powracają połączenia WOW air z Warszawy do Rejkiawiku, Norwegian do Bergen oraz Air One do Wenecji. Scandjet będzie oferował rejsy z lotniska Chopina do Zadaru, loty będą realizowane liniami Enter Air.


Wizz Air będzie realizował swoje operacje lotnicze z lotniska Chopina zamiast z Modlina do końca października 2013 roku. Przewoźnik ponownie uruchomi rejsy do Burgas oraz nowe połączenie do Kutaisi. Zawieszone zostały zimowe loty do Grenoble. Wizz Air zwiększa również częstotliwość rejsów do Brukseli Charleroi, Eindhoven, Oslo Torp, Paryża Beauvais oraz Sztokholmu Skavsta. Rzadziej polecimy natomiast do Liverpoolu.

Ryanair zapowiedział, że będzie obsługiwał swoje rejsy z lotniska Chopina do końca czerwca 2013 roku. Irlandzki przewoźnik uruchomi nowe połączenia do Bari, Chanii, Marsylii, Trapani, Palma de Mallorca oraz Pizy. Ryanair zwiększy częstotliwość lotów do Dublina, od lipca rzadziej polecimy natomiast do Londynu Stansted.

Kraków

W sezonie letnim Ryanair uruchomi w Krakowie swoją bazę operacyjną. Przewoźnik ponownie zaoferuje pasażerom loty z Balic do Cagliari, Pafos, Malagi, Palma de Mallorca, Pizy, Trapani oraz na Maltę. Uruchomione zostaną również nowe połączenia do Dortmundu, Goteborga, Manchesteru oraz na grecką wyspę Kos. Ryanair zwiększy częstotliwość rejsów z Krakowa do Brukseli Charleroi, Dublina, Liverpoolu, Madrytu, Mediolanu Bergamo oraz Rzymu Ciampino.Linie lotnicze Eurolot uruchomią w sezonie letnim rejsy z Krakowa do Dubrownika. Zawieszone zostało natomiast zimowe połączenie do Werony. Częściej polecimy Eurolotem z krakowskiego lotniska do Zurychu oraz Amsterdamu.

easyJet zaoferuje pasażerom jedno nowe połączenie z Krakowa do Londynu Southend. Przewoźnik zwiększa częstotliwość rejsów do Edynburga, rzadziej polecimy natomiast do Bristolu.

Po zimowej przerwie powracają połączenia Germanwings do Stuttgartu oraz Finnair do Helsinek. Norwegian uruchomi rejsy z Krakowa do Trondheim oraz zwiększy częstotliwość lotów do Kopenhagi oraz Oslo Gardermoen. W sezonie letnim Alitalia ponownie oferuje rejsy z krakowskiego lotniska do Rzymu Fiumicino. Częściej polecimy liniami Aerofłot do Moskwy. Skasowane zostanie połączenie do Paryża Charles de Gaulle realizowane do tej pory przez LOT.

Gdańsk

W sezonie letnim linie lotnicze Eurolot uruchomią rejsy z Gdańska do Dubrownika, Splitu, Rijeki oraz Zadaru. Przewoźnik zwiększa również częstotliwość lotów do Amsterdamu, do Holandii polecimy pięć razy w tygodniu. Zawieszone zostało natomiast zimowe połączenie do Salzburga.Ryanair ponownie oferuje nam przeloty z Gdańska do Barcelony Girony oraz Birmingham, zawiesza natomiast loty do Eindhoven. Irlandzki przewoźnik zmniejsza liczbę rejsów do Oslo Rygge oraz od lipca do Londynu Stansted, częściej polecimy natomiast do Bristolu.

Wizz Air zapowiedział uruchomienie dwóch nowych połączeń z Gdańska do Alesund oraz Kristiansand, po zimowej przerwie ponownie latamy do Rzymu Fiumicino. Na początku kwietnia skasowane zostaną natomiast rejsy do Cork. W sezonie letnim Wizz Air zwiększa częstotliwość lotów do Barcelony, Liverpoolu, Malme, Oslo Torp, Paryża Beauvais, Stavanger, Sztokholmu Skavsta oraz Turku. Od maja rzadziej polecimy za to do Dortmundu.

Latem częściej polecimy również liniami Norwegian z Gdańska do Oslo Gardermoen.

Katowice

W sezonie letnim Ryanair uruchomi loty z Katowic do Alicante, Chanii, Barcelony Girony oraz Edynburga. Irlandzki przewoźnik zwiększa liczbę rejsów do Birmingham, zmniejsza natomiast od lipca częstotliwość lotów do Londynu Stansted.


Wizz Air oferuje w sezonie letnim nowe połączenia z Katowic do Larnaki, Neapolu, Kutaisi oraz Bergen, powracają również loty do Liverpoolu i sezonowe rejsy do Burgas. Węgierski przewoźnik zawiesza natomiast połączenie z katowickiego lotniska do Cork. Częściej polecimy do Barcelony, Doncaster/Sheffield, Dortmundu, Eindhoven, Oslo Torp, Paryża Beauvais oraz w okresie wakacyjnym do Frankfurtu Hahn.

Wrocław

Ryanair uruchomi w sezonie letnim połączenia z Wrocławia do Alicante, Bournemouth, Chanii, Barcelony Girony, Malagi, Rzymu Ciampino, Wenecji Treviso oraz na Maltę. Irlandzki przewoźnik zwiększa częstotliwość lotów do Dublina, East Midlands, Malme, Glasgow Prestwick oraz Londynu Stansted.Linie lotnicze Eurolot zaoferują pasażerom rejsy latem z wrocławskiego lotniska do Zadaru. Częściej polecimy liniami Wizz Air do Doncaster/Sheffield oraz Eindhoven.

Poznań

Eurolot uruchomi w sezonie letnim połączenia z Poznania do Dubrownika oraz Zadaru. Zawieszone zostały zimowe loty do Werony.

Ryanair uruchomi z Poznania jedno nowe połączenie do East Midlands, powracają również loty do Mediolanu Bergamo oraz Palma de Mallorca.Wizz Air uruchomi nowe połączenie do Bergen oraz ponownie będzie oferował rejsy z poznańskiego lotniska do Barcelony oraz Burgas. Węgierski przewoźnik zawiesza natomiast loty do Cork oraz Dortmundu. Częściej polecimy do Doncaster/Sheffield oraz Oslo Torp.

Łódź

W sezonie letnim Ryanair ponownie będzie oferował rejsy z Łodzi do Mediolanu Bergamo. Wizz Air zawiesi pod koniec maja swoje jedyne połączenie z łódzkiego lotniska do Londynu Luton.


Bydgoszcz

W sezonie letnim Ryanair ponownie oferuje rejsy z Bydgoszczy do Barcelony Girony, irlandzki przewoźnik zwiększa również częstotliwość lotów do Dublina oraz Londynu Stansted.

Lublin

W sezonie letnim lubelskie lotnisko wzbogaci się o jedno nowe połączenie Ryanair do Liverpoolu. Irlandzki przewoźnik niskokosztowy zwiększy również częstotliwość rejsów do Londynu Stansted. Częściej polecimy również liniami Wizz Air do Londynu Luton.

Rzeszów

LOT zwiększa częstotliwość rejsów między rzeszowskim lotniskiem a Warszawą do pięciu lotów dziennie.

W sezonie letnim ponownie polecimy liniami Ryanair z Rzeszowa do Barcelony Girony oraz Bristolu, uruchomione zostaną również nowe połączenia do Trapani, Glasgow Prestwick oraz Oslo Rygge. Przewoźnik zwiększa również częstotliwość lotów do Dublina i Londynu Stansted, rzadziej realizowane będą natomiast rejsy do Birmingham.


Szczecin

Szczecińskie lotnisko wzbogaciło się o nowego przewoźnika i dwa nowe połączenia - jeszcze w marcu Wizz Air uruchomił loty do Oslo Torp oraz Stavanger.

W sezonie letnim Ryanair ponownie zaoferuje pasażerom rejsy ze Szczecina do Bristolu oraz Edynburga.

Zielona Góra

W Zielonej Górze bez zmian - jedynie Sprint Air dalej będzie oferował rejsy do Warszawy.

W sezonie letnim najwięcej nowych połączeń uruchomionych zostanie z warszawskich lotnisk (łącznie 23) oraz z Krakowa. Po trzy trasy stracą lotniska w Warszawie, Gdańsku oraz Poznaniu. Liderem wśród przewoźników, którzy zaoferują najwięcej nowych połączeń z polskich portów lotniczych, jest Ryanair. Irlandzki przewoźnik uruchomi w sezonie letnim rejsy na 44 trasach. Wizz Air będzie realizował loty na 16 nowych trasach, natomiast Eurolot uruchomi 13 nowych połączeń, głównie do Chorwacji.

Anna Żuchlińska
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gosc_7e908 2013-05-16 11:23   
gosc_7e908 - Profil gosc_7e908
Ciekawe, z Warszawy w opcji tanie loty do Mediolanu jest jeszcze taniej niż z Łodzi. Ale dobrze że Łódź wróciła do tego połączenia, polecam kierunek Mediolan Bergamo.
zobacz link
gosc_9fc3a 2013-04-14 02:25   
gosc_9fc3a - Profil gosc_9fc3a
Wrocław - jak zwykle włazi ze swoim Ryanairem... Co za masakryczne, układowe lotnisko....
malin 2013-04-01 21:39   
malin - Profil malin
Skasowane też loty Eurolotu z Poznania do Krakowa.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama