×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


100. "chiński" Airbus dla Air ChinaWczoraj (25.09) w niespełna trzy lata po dostarczeniu pierwszego samolotu z rodziny A320 zmontowanego na linii montażu końcowego w Tianjin w Chinach, Airbus oficjalnie przekazał linii Air China 100. maszynę zmontowaną w chińskich zakładach.

Samolot Airbus A320 (B-6918) jest napędzany silnikami IAE V2500 i zabierze na pokład 158 pasażerów w konfiguracji dwóch klas: ośmiu w klasie biznes i 150 w klasie ekonomicznej. Nowy nabytek trafi do bazy w Szanghaju skąd będzie obsługiwał loty krajowe.Obecnie we flocie linii Air China znajduje się 286 samolotów w tym 94 Airbusy z rodziny A320.

Linia montażu końcowego w Tianjin jest spółką joint venture Airbusa i chińskiego konsorcjum obejmującego Wolną Strefę Handlu Tianjin i firmę AVIC, China Aviation Industry Corporation. Od pierwszej dostawy pierwszego zmontowanego w Chinach Airbusa A320 liniom Sichuan Airlines w 2009 r. 10 linii lotniczych w Chinach odebrało już w sumie 100 maszyn producenta zmontowanych w tym kraju.

Piotr Bożyk
Fot. Airbus Mediagość_45436 - Profil
gość_45436
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie