FastJet wystartuje w Tanzanii

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
18 września 2012 13:06
1 komentarz
Reklama

FastJet, nowa linia założyciela easyJeta, Steliosa Haji-Ioannou, wybrała na swoją pierwszą bazę operacyjną lotnisko w Dar-es-Salaam w Tanzanii. Od listopada przewoźnik chce oferować tanie loty po Afryce w modelu działania podobnym do europejskich przewoźników niskokosztowych.

Drugą bazę FastJet zamierza otworzyć w Nairobi w Kenii. Początkowo flota przewoźnika będzie składać się z leasingowanych Airbusów A319. Ten sam typ jest podstawową maszyną w easyJecie.

Po Tanzanii i Kenii nowy afrykański przewoźnik planuje ekspansję w Afryce Zachodniej. Kolejnymi bazami mają być Luanda (Angola) oraz Akra (Ghana). Siatka linii w dużej mierze ma być oparta na połączeniach Fly540, regionalnego przewoźnika posiadającego 10 samolotów i korzystającego właśnie z tych czterech baz. FastJet jest właścicielem licencji Fly540.- Rynek afrykański ma zdecydowanie zbyt małą ofertę linii lotniczych, a procent PKB wydawany na transport powietrzny stanowi tu jedynie ułamek tej wartości w innych dynamicznie rozwijających się gospodarkach - powiedział Ed Winter, prezes FastJeta.

Haji-Ioannou nie mógł założyć linii lotniczej w Europie, bo zabraniała mu tego umowa z easyJetem, którą podpisał rozstając się z brytyjską linią. Patrząc na malowanie, flotę oraz zapowiadaną strategię FastJeta łatwo jednak dostrzec podobieństwa do poprzedniej firmy Haji-Ioannou.

Dominik Sipiński
fot. FastJet
Reklama

Ostatnie komentarze

gosc_7dffd 2012-09-18 15:06   
gosc_7dffd - Profil gosc_7dffd
Super, moze w koncu sie wybiore do Afryki jesli bedzie mozna leciec w miare nowym i bezpiecznym samolotem, bo pozostale to w wiekszosci latajace trumny a transport naziemny to tragedia... 200km w 15h na przyklad... Horror...
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama