×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Zbliża się koniec MD-80 w SAS-ieSkandynawskie linie SAS finalizują proces wycofywania z floty samolotów McDonnell Douglas MD-80. Przewoźnik podpisał umowę na sprzedaż 4 maszyn z opcjami na kolejnych 19. Jeśli opcje zostaną zrealizowane, to MD-80 znikną z floty skandynawskiej linii.

We wtorek (11.9) pierwszy z czterech sprzedanych MD-80 został już przekazany nabywcy. SAS nie ujawnił, kto jest kupcem samolotów. Pozostałe trzy maszyny zostaną wycofane jeszcze w tym roku. Jeśli kontrahent skandynawskiego przewoźnika zdecyduje się na sfinalizowanie opcji, to pozostałe MD-80 trafią do nabywcy począwszy od pierwszego kwartału 2013 r. do 2015 r.SAS był jednym z największych na świecie użytkowników samolotów McDonnell Douglas MD-80. W szczytowym okresie przewoźnik miał ponad 70 samolotów z tej rodziny. Pierwszy odrzutowiec tego typu został dostarczony do skandynawskiej linii w 1985 r. W tej chwili we flocie SAS-u znajdują się maszyny w wariantach MD-81, MD-82 i MD-87. Są one rozdzielone pomiędzy szwedzki, norweski i duński oddział spółki.

Najmłodszy spośród SAS-owskich MD-80 ma ponad 20 lat - został wyprodukowany w 1992 roku.

Dominik Sipiński
fot. Dominik Sipiński


Reklama


Booking.com
gość_94fec - Profil
gość_94fec
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie