Koniec code-share Qantasa i Air France

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
11 września 2012 20:11
21 komentarzy
Reklama

Australijskie linie Qantas oraz Air France zakończą współpracę w ramach umowy code-share. To wynik podpisania przez Qantasa porozumienia o szeroko zakrojonej współpracy z Emirates.

Qantas i Air France oferowały łącznie 60 lotów tygodniowo pomiędzy Paryżem a Australią w formule code-share, która została podpisana w 2004 r. 38 z tych połączeń było obsługiwanych z przesiadką w Singapurze, a pozostałe - w Hong Kongu. Umowa będzie obowiązywać jeszcze do końca marca 2013 r.Wcześniej Qantas zerwał także umowę o wspólnym oferowaniu lotów (Joint Services Agreement) z British Airways. Ta decyzja także wejdzie w życie z końcem marca 2013 r. Od 1 kwietnia przyszłego roku australijska linia będzie ściśle współpracować z Emirates, m.in. poprzez oferowanie lotów w formule code-share. Zgodnie z podpisaną umową Dubaj ma stać się dla ważnym punktem przesiadkowym dla Australijczyków, umożliwiającym lot do wszystkich głównych lotnisk świata z jedną przesiadką.


Air France rozważa inne możliwości oferowania lotów do Australii. Przewoźnik wyklucza jednak bezpośrednie połączenia z Paryża.

Poza umową z Qantasem, Air France oferuje również rejsy w formule code-share do Brisbane, Melbourne i Sydney z przesiadką w Guangzhou. Loty są obsługiwane przez China Southern Airlines. Partner AF, holenderskie linie KLM, również współpracują z China Southern Airlines, jak również z Malaysia Airlines, oferując loty do Adelajdy, Brisbane, Perth, Melbourne i Sydney. 

Dominik Sipiński
fot. Piotr Bożyk
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
krzysiekl 2012-09-12 18:25   
krzysiekl - Profil krzysiekl
Przecież AA ma umowę z QF, przynajmniej tak twierdzi wiki: Qantas (Transpacific joint business agreement partner)
4tech 2012-09-12 13:58   
4tech - Profil 4tech
madeju, to jest lista linii które maja osobne umowy cs z QF. Natomiast zw wszystkimi liniami z OW* QF ma cs na wszystkie/większość/wybrane ( w zależności od linii i oferowania) umowy cs w ramach OW*, czy Ty umiesz czytać ze zrozumieniem i logicznym myśleniem?
madej 2012-09-12 13:34   
madej - Profil madej
a gdzie wśród wymienionych jest American Airlines ( one world ), Cathay Pacific ( one world ), Japan Airlines ( one world ), LAN Chile ( one world ). Jak wynika z tej listy QF współpracuje ze wszystkimi tylko nie z liniami należącymi do sojuszu w którym się znajdują. Dodam, ze wszystkie te linie poza American Airlines latają do Sydney, mam rozumieć ze QF nie ma z nimi CS ale jest kupa linii ze sky teamu i star alliance. Dziwne to bardzo.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama