×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Koniec code-share Qantasa i Air FranceAustralijskie linie Qantas oraz Air France zakończą współpracę w ramach umowy code-share. To wynik podpisania przez Qantasa porozumienia o szeroko zakrojonej współpracy z Emirates.

Qantas i Air France oferowały łącznie 60 lotów tygodniowo pomiędzy Paryżem a Australią w formule code-share, która została podpisana w 2004 r. 38 z tych połączeń było obsługiwanych z przesiadką w Singapurze, a pozostałe - w Hong Kongu. Umowa będzie obowiązywać jeszcze do końca marca 2013 r.Wcześniej Qantas zerwał także umowę o wspólnym oferowaniu lotów (Joint Services Agreement) z British Airways. Ta decyzja także wejdzie w życie z końcem marca 2013 r. Od 1 kwietnia przyszłego roku australijska linia będzie ściśle współpracować z Emirates, m.in. poprzez oferowanie lotów w formule code-share. Zgodnie z podpisaną umową Dubaj ma stać się dla ważnym punktem przesiadkowym dla Australijczyków, umożliwiającym lot do wszystkich głównych lotnisk świata z jedną przesiadką.


Air France rozważa inne możliwości oferowania lotów do Australii. Przewoźnik wyklucza jednak bezpośrednie połączenia z Paryża.

Poza umową z Qantasem, Air France oferuje również rejsy w formule code-share do Brisbane, Melbourne i Sydney z przesiadką w Guangzhou. Loty są obsługiwane przez China Southern Airlines. Partner AF, holenderskie linie KLM, również współpracują z China Southern Airlines, jak również z Malaysia Airlines, oferując loty do Adelajdy, Brisbane, Perth, Melbourne i Sydney. 

Dominik Sipiński
fot. Piotr Bożyk


Reklama


Booking.com
gość_7818e - Profil
gość_7818e
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie