×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


China Southern: A380 do ParyżaChina Southern Airlines wprowadzi samolot Airbus A380 na trasę z Pekinu do Paryża. Połączenie będzie obsługiwane w formule code-share z Air China.

Największy samolot pasażerski świata w barwach chińskiego przewoźnika na trasie do Paryża pojawi się już w październiku br.China Southern Airlines zamówiły pięć Airbusów A380, z których trzy zostały już dostarczone. Dwa z nich są wykorzystywane na trasie pomiędzy Pekinem a główną bazą linii w Guangzhou, a jeden na rejsach do Hong Kongu. Czwarta maszyna trafi do chińskiego przewoźnika jeszcze w tym miesiącu, a piąta w styczniu 2013 r. 

Jak wynika z danych podanych niedawno przez China Southern Airlines, obydwie trasy krajowe w Chinach obsługiwane samolotami A380 przynoszą duże straty. Przewoźnik chce z tego powodu stopniowo przenosić ten typ na trasy międzynarodowe. Poza lotami do Paryża, od 12 października A380 będzie także obsługiwał rejsy z Guangzhou do Los Angeles.

Dominik Sipiński
fot. Dominik Sipińskigość_d88a6 - Profil
gość_d88a6
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie