Numerowane miejsca w easyJet

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
05 września 2012 10:51
14 komentarzy
Reklama

easyJet wprowadzi system przydziału miejsc na wszystkich trasach począwszy od listopada 2012.

Jeżeli po wprowadzeniu systemu przydziału miejsc na wszystkich lotach pasażerowie nie będą chcieli skorzystać z płatnej możliwość dokonania wyboru miejsca, easyJet bezpłatnie dokona przydziału za nich. Pasażerowie podróżujący w ramach jednej rezerwacji zostaną usadzeni obok siebie, jeśli taki wybór miejsc będzie nadal dostępny na dany lot.


Podczas rezerwacji obowiązują trzy wysokości opłat w zależności od wybranego miejsca:
  • 12 GBP za miejsce z dodatkową przestrzenią na nogi (pierwszy rząd i rzędy przy wyjściach)
  • 8 GBP za miejsce z przodu samolotu (rzędy 2–5 w samolocie A319 i 2–6 w A320)
  • 3 GBP za pozostałe miejsca

Od kwietnia 2012 roku system przetestowano podczas 6 tysięcy lotów próbnych. W tym czasie skorzystało z niego ponad 800 tysięcy pasażerów. Testy odbywały się w sezonie letnim, czyli w okresie największego ruchu pasażerskiego, aby sprawdzić system i procedury w warunkach największego obciążenia. Rozwiązanie zostanie wprowadzone na stałe na wszystkich trasach w sezonie zimowym, gdy podróżuje mniej osób, aby zapewnić sprawne przejście ze starego systemu na nowy.W tym czasie przeprowadzono badania opinii wśród pasażerów w celu poznania ich opinii na temat nowego rozwiązania. Wyniki pokazały, że ponad 70% podróżujących uważa system przydziału miejsc za lepszy od systemu obecnie wykorzystywanego przez linię, ze względu na ułatwienia związane z wchodzeniem na pokład samolotu. Ponad 60% respondentów przyznało, że po wprowadzeniu nowego rozwiązania chętniej skorzysta z usług easyJet.

- Wprowadzenie systemu przydziału miejsc to dowód na to, że easyJet zawsze dokłada wszelkich starań, aby nasi pasażerowie odczuwali komfort podczas podróży. To właśnie oni zwrócili się do nas z prośbą o wprowadzenie takiego rozwiązania. Dlatego też, jako linia jesteśmy bardzo zadowoleni z pozytywnych opinii podróżujących. Udowodniliśmy, że jesteśmy w stanie wprowadzić nowy system zachowując jednocześnie wiodącą na rynku punktualność – najważniejszy element zadowolenia pasażera - mówi Carolyn McCall, dyrektor generalna easyJet.

System wykorzystywany przez easyJet to najbardziej zaawansowany na świecie system przydziału miejsc wykorzystywany w lotnictwie.

- System przydziału miejsc zapewnia wszystkim podróżującym sprawniejsze wchodzenie na pokład, oferując możliwość wyboru miejsca tym, którzy sobie tego życzą. Jesteśmy pewni, że dzięki tej inicjatywie pasażerowie będą chętniej korzystać z usług easyJet, a nowi klienci przekonają się do korzystania z naszych usług w przyszłości - dodaje McCall.

Fot. Piotr Bożyk
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
ktgracz 2012-09-08 15:26   
ktgracz - Profil ktgracz
Zamysł bdb, no i będzie rodem z aukcji internetowych walka o te siódmy rząd i miejsca przy oknie hehee // gosc_73801: Ech... wiadomo bida i się nie da latać (nowo-otwarte WMI, to opcja nie dla nich, z kolei WAW za dużo sobie liczy, dodaj do tego populację o charakterystyce CCC i jest jak jest ;/ ), z PL przy tak dumpingowych cenach jakie oferują Wizz i Ryan. Niech nawet by był ten Kraków (albo gdziekolwiek w PL!) jak jest teraz, tylko w końcu trasy na południe od równoleżnika 50N (CDG, to za mało!), a nie tylko UK plus Paris, który w wersji BVA już jest dostępny od daaawna. // Siatka jak z Berlina (Maroko i Kanary direct z U2, to taka abstrakcja, że nie ma nawet co o tym marzyć) w 2-3 lata po rozpoczęciu lotów, to by było coś, ale takie rzeczy nawet nie w erze, bo nie ma jej na rynku ;)
zobacz link
humbak 2012-09-06 09:44   
humbak - Profil humbak
wojtq: Ryanair i Wizzair już dawno maja ten nowy system fakultatywnego dojenia paxa. easyJet tylko poszedł na całość.
gosc_e154d 2012-09-06 00:44   
gosc_e154d - Profil gosc_e154d
ech, LCC zbliżają się do tradycyjnych linii, numerowanie siedzeń, zmainy w podręcznych bagażach, dodatkowe opłaty, itp i co? lepiej chyba latać tradycyjnymi
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama