×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Numerowane miejsca w easyJeteasyJet wprowadzi system przydziału miejsc na wszystkich trasach począwszy od listopada 2012.

Jeżeli po wprowadzeniu systemu przydziału miejsc na wszystkich lotach pasażerowie nie będą chcieli skorzystać z płatnej możliwość dokonania wyboru miejsca, easyJet bezpłatnie dokona przydziału za nich. Pasażerowie podróżujący w ramach jednej rezerwacji zostaną usadzeni obok siebie, jeśli taki wybór miejsc będzie nadal dostępny na dany lot.


Podczas rezerwacji obowiązują trzy wysokości opłat w zależności od wybranego miejsca: 
  • 12 GBP za miejsce z dodatkową przestrzenią na nogi (pierwszy rząd i rzędy przy wyjściach) 
  • 8 GBP za miejsce z przodu samolotu (rzędy 2–5 w samolocie A319 i 2–6 w A320)
  • 3 GBP za pozostałe miejsca

Od kwietnia 2012 roku system przetestowano podczas 6 tysięcy lotów próbnych. W tym czasie skorzystało z niego ponad 800 tysięcy pasażerów. Testy odbywały się w sezonie letnim, czyli w okresie największego ruchu pasażerskiego, aby sprawdzić system i procedury w warunkach największego obciążenia. Rozwiązanie zostanie wprowadzone na stałe na wszystkich trasach w sezonie zimowym, gdy podróżuje mniej osób, aby zapewnić sprawne przejście ze starego systemu na nowy.W tym czasie przeprowadzono badania opinii wśród pasażerów w celu poznania ich opinii na temat nowego rozwiązania. Wyniki pokazały, że ponad 70% podróżujących uważa system przydziału miejsc za lepszy od systemu obecnie wykorzystywanego przez linię, ze względu na ułatwienia związane z wchodzeniem na pokład samolotu. Ponad 60% respondentów przyznało, że po wprowadzeniu nowego rozwiązania chętniej skorzysta z usług easyJet.

- Wprowadzenie systemu przydziału miejsc to dowód na to, że easyJet zawsze dokłada wszelkich starań, aby nasi pasażerowie odczuwali komfort podczas podróży. To właśnie oni zwrócili się do nas z prośbą o wprowadzenie takiego rozwiązania. Dlatego też, jako linia jesteśmy bardzo zadowoleni z pozytywnych opinii podróżujących. Udowodniliśmy, że jesteśmy w stanie wprowadzić nowy system zachowując jednocześnie wiodącą na rynku punktualność – najważniejszy element zadowolenia pasażera - mówi Carolyn McCall, dyrektor generalna easyJet.

System wykorzystywany przez easyJet to najbardziej zaawansowany na świecie system przydziału miejsc wykorzystywany w lotnictwie.

- System przydziału miejsc zapewnia wszystkim podróżującym sprawniejsze wchodzenie na pokład, oferując możliwość wyboru miejsca tym, którzy sobie tego życzą. Jesteśmy pewni, że dzięki tej inicjatywie pasażerowie będą chętniej korzystać z usług easyJet, a nowi klienci przekonają się do korzystania z naszych usług w przyszłości - dodaje McCall.

Fot. Piotr Bożykgość_45436 - Profil
gość_45436
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie