easyJet poleci do Kairu

24 sierpnia 2023 09:35
Niskobudżetowy brytyjski przewoźnik otworzy połączenie z Londynu-Luton do Kairu. Inauguracja połączenia zaplanowana jest na 31 października 2023 roku.
Reklama
Linia easyJet uruchomi bezpośrednie połączenie z Londynu-Luton na położone w mieście Giza lotnisko Sphinx International Airport, które jest jednym z dwóch lotnisk obsługujących egipską stolicę. Będzie to czwarte połączenie brytyjskiej linii do Egiptu po Hurghadzie, Marsa Alam i Szarm el-Szejk. W przypadku Hurghady i Szarm el-Szejk są to głównie regularne połączenia z Wielkiej Brytanii i połączenia sezonowe z krajów, takich jak Francja, Holandia, Niemcy, Szwajcaria, czy Włochy. W przypadku Marsa Alam, easyJet wykonuje całoroczne połączenie z Mediolanu i sezonowe rejsy z Berlina i Neapolu.

- Jesteśmy zachwyceni faktem, że możemy po raz pierwszy uruchomić bezpośrednie loty do Kairu, co jeszcze bardziej wzmacnia naszą niezrównaną siatkę połączeń krótkodystansowych z Wielkiej Brytanii. W dalszym ciągu potwierdza to naszą wiarę w silny popyt na podróże do i z Wielkiej Brytanii. Nowa trasa z Londynu Luton do tego kultowego miejsca jeszcze bardziej poszerza wybór, jaki oferujemy naszym klientom, zapewnia lepszą łączność z miastem, wspierając zarówno turystykę przyjazdową, jak i podróże służbowe - mówi Ali Gayward, dyrektor krajowy linii easyJet w Wielkiej Brytanii.

- Jesteśmy zachwyceni, że easyJet wybrał lotnisko Londyn Luton na rozpoczęcie lotów do Kairu, który jako stolica Egiptu, jest miejscem, w którym znajduje się wiele naprawdę kultowych zabytków i z pewnością będzie miejscem wybieranym przez pasażerów podróżujących z Luton - podkreśla Jonathan Rayner, dyrektor handlowy portu lotniczego Londyn-Luton.

Rejsy pomiędzy Londynem-Luton a Kairem będą się odbywały trzy razy w tygodniu we wtorki, czwartki i soboty samolotami typu Airbus A320 według następującego rozkładu:

  • U2 2647 11:55 Londyn-Luton - Kair-Sphinx 18:45 (-2-4---)
  • U2 2647 12:20 Londyn-Luton - Kair-Sphinx 19:10 (-----6-)
  • U2 2648 19:30 Kair-Sphinx - Londyn-Luton 22:50 (-2-4-6-)

Warto dodać, że na tej samej trasie easyJet będzie miał konkurencję. 30 października 2023 roku połączenie pomiędzy Luton a Kairem-Sphinx uruchomi również węgierski Wizz Air.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy