×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Eurolot wykorzystuje opcje na Q400


Eurolot ogłosił decyzję o wykorzystaniu sześciu z dwunastu opcji jakie posiada na maszyny Bombardier Q400 NextGen. Kolejne Dashe zasilą flotę przewoźnika w okresie kwiecień - czerwiec 2013. Wartość zamówionych samolotów opiewa na kwotę około 180 mln dolarów przy obecnych cenach katalogowych.

Polski przewoźnik postanowił wymienić flotę w marcu tego roku kiedy zdecydował się zamówić osiem samolotów Bombardiera Q400 nowej generacji z opcjami na kolejnych 12 maszyn tego typu. Samoloty Eurolotu posiadają konfigurację dla 78 pasażerów i napędzają je dwa turbośmigłowe silniki Pratt & Whitney PW150A.

Przewoźnik będzie operował kolejnymi samolotami w ramach własnej siatki połączeń. Decyzja dotycząca wykorzystania pozostałych opcji zostanie podjęta w późniejszym terminie.- Chcemy rozwijać naszą linię, chcemy rozwijać siatkę połączeń regionalnych i operować na tej siatce nowymi i nowoczesnymi samolotami. Wybrany samolot ma doskonałą elastyczność operacyjną, która jest absolutnie niezbędna na coraz bardziej konkurencyjnym rynku. Bombardier Q400 NextGen stwarza nam szansę rozwoju i daje możliwość znaczącej poprawy oferowania - powiedział Mariusz Dąbrowski, prezes zarządu Eurolot SA.

Sześć maszyn już lata w barwach przewoźnika, a siódma niebawem rozpocznie swoją służbę w linii. Do końca września tego roku we flocie Eurolotu będzie osiem maszyn Dash-8. Samoloty Q400 NextGen docelowo zastąpią wysłużone ATR-y 42 i 72. Bombardiery są szybsze, cichsze i większe, a wsiada się do nich w tradycyjny sposób z przodu samolotu.

W czerwcu samoloty Q400 zadebiutowały w siatce połączeń Eurolot i PLL LOT.

Piotr Bożyk
Fot. Piotr Bożykgość_f5aec - Profil
gość_f5aec
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie