×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Eznis: Debiut Bombardiera Q400
Kilka dni temu pierwszy Bombardier Q400 linii Eznis Airways zadebiutował w siatce połączeń przewoźnika. Samolot wynajęty jest od duńskiej firmy leasingowej NAC.Bombardier Q400 został wyprodukowany w 2005 roku. Wcześniej latał dla japońskiej linii Air Nippon Network (spółka linii ANA). Po dostawie maszyna otrzymała mongolskie znaki rejestracyjne JU-9919. Nowy nabytek na pokład może zabrać 74 pasażerów w konfiguracji dwóch klas: 8 w klasie biznes oraz 66 w klasie ekonomicznej.Eznis Airways to mongolskie regularne i czarterowe linie lotnicze z siedzibą w Ułan Bator. Obecnie jest to największa linia lotnicza w Mongolii, która obsługuje aż 14 krajowych tras. W ofercie przewoźnika są również rejsy do Rosji, Chin oraz Korei Południowej. Linia posiada również zezwolenie na loty do Kazachstanu. Jednak ze względu na braki flotowe rejsy zostaną uruchomione w ciągu kilku miesięcy po dostawie kolejnych Boeingów 737-700.

Obecna flota przewoźnika składa się z ośmiu samolotów: czterech maszyn Saab 340B, dwóch Avro RJ85 jednego Bombardiera Q400 oraz jednego Boeinga 737-700NG. Do końca tego roku linia planuje powiększyć flotę o trzy Bombardiery Q400 oraz kolejne cztery maszyny B737.

Piotr Bożyk
Fot. Munkhbat Bat - Eznis Airwaysgość_1a0e8 - Profil
gość_1a0e8
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie