×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Berlin: Kolejne opóźnienie lotniska?Zapowiada się kolejne, trzecie opóźnienie otwarcia długo oczekiwanego i nowego lotniska w Berlinie - podała agencja Reuters, która dotarła do udziałowców związanych z tym projektem.

- Marcowa data otwarcia jest bardzo mało prawdopodobna, aby została utrzymana - twierdzi informator Reutersa, proszący o anonimowość.

Przedstawiciel kolejnego akcjonariusza także twierdzi, że będzie kolejne opóźnienie otwarcia nowego lotniska, a rada nadzorcza spółki musiała podjąć decyzję o dodatkowym finansowaniu projektu w wysokości 430 milionów euro.Prawie 23 lata po upadku muru berlińskiego i po 13 latach od przeniesienia stolicy z powrotem do Berlina, Niemcy wciąż walczą z dokończeniem budowy lotniska im. Willy'ego Brandta, które ma zastąpić dwa obecnie użytkowane porty lotnicze w stolicy Niemiec, przy okazji wykorzystując swoje położenie, by zachęcić Polaków do lotów z Berlina. Otwarcie nowego portu zostało przełożone już dwukrotnie z października 2011 na czerwiec 2012, a następnie na marzec 2013.

Kolejne opóźnienie, które się szykuje to następny bardzo duży cios marketingowy dla samego lotniska, ale także linii lotniczych, przede wszystkim dla Air Berlin i Lufthansy, które wydały miliony euro na promowanie otwarcia nowych połączeń oraz lotniska.

Piotr Bożyk
Fot. Piotr Bożykgość_dad14 - Profil
gość_dad14
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie