Berlin: Kolejne opóźnienie lotniska?

Piotr Bożyk - Profil Piotr Bożyk
15 sierpnia 2012 22:47
9 komentarzy
Reklama

Zapowiada się kolejne, trzecie opóźnienie otwarcia długo oczekiwanego i nowego lotniska w Berlinie - podała agencja Reuters, która dotarła do udziałowców związanych z tym projektem.

- Marcowa data otwarcia jest bardzo mało prawdopodobna, aby została utrzymana - twierdzi informator Reutersa, proszący o anonimowość.

Przedstawiciel kolejnego akcjonariusza także twierdzi, że będzie kolejne opóźnienie otwarcia nowego lotniska, a rada nadzorcza spółki musiała podjąć decyzję o dodatkowym finansowaniu projektu w wysokości 430 milionów euro.Prawie 23 lata po upadku muru berlińskiego i po 13 latach od przeniesienia stolicy z powrotem do Berlina, Niemcy wciąż walczą z dokończeniem budowy lotniska im. Willy'ego Brandta, które ma zastąpić dwa obecnie użytkowane porty lotnicze w stolicy Niemiec, przy okazji wykorzystując swoje położenie, by zachęcić Polaków do lotów z Berlina. Otwarcie nowego portu zostało przełożone już dwukrotnie z października 2011 na czerwiec 2012, a następnie na marzec 2013.

Kolejne opóźnienie, które się szykuje to następny bardzo duży cios marketingowy dla samego lotniska, ale także linii lotniczych, przede wszystkim dla Air Berlin i Lufthansy, które wydały miliony euro na promowanie otwarcia nowych połączeń oraz lotniska.

Piotr Bożyk
Fot. Piotr Bożyk
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
pszn 2012-08-17 11:36   
pszn - Profil pszn
maciek_waw: zamiast wyhodować krowę lepiej, żeby sąsiadowi zdechła krowa, prawda?:)
wroord 2012-08-16 03:54   
wroord - Profil wroord
Czyzby 'polski porzadek' zamienil sie na 'niemiecki porzadek'? Wyglada na to ze otwarcie bedzie dopiero jesienia 2013.
maciek_waw 2012-08-16 01:12   
maciek_waw - Profil maciek_waw
Dla Lotniska Chopina - im później tym lepiej :)
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama