Gdańsk: Zimą na Wyspy Kanaryjskie

Anna Żuchlińska - Profil Anna Żuchlińska
31 lipca 2012 11:37
5 komentarzy
Reklama

Port lotniczy w Gdańsku wzbogaci się zimą o nowe kierunki czarterowe. Po raz pierwszy w historii lotniska będzie można w okresie zimowym polecieć na Wyspy Kanaryjskie.

Biura podróży zaoferują na zimę wycieczki na trzy wyspy: Fuerteventurę, Gran Canarię oraz Teneryfę. Dwa ostatnie kierunki to nowości w siatce połączeń czarterowych z Gdańska.

Wyjazdy na Fuerteventurę pojawiły się w ofercie biura podróży TUI na początku obecnego sezonu letniego. Duże zainteresowanie wyjazdami zorganizowanymi na jedną z wysp archipelagu sprawiło, że tour operator postanowił oferować je również zimą.

- Widzimy duży potencjał w Gdańsku, dlatego postanowiliśmy spróbować. Pomorze zawsze było trochę omijane przez touroperatorów, ale teraz chcemy ułatwić jego mieszkańcom wyjazdy na wakacje również poza sezonem - mówi dla trójmiejskiej Gazety Wyborczej Piotr Haładus, dyrektor marketingu i sprzedaży TUI Polska.

Wakacje na Gran Canarii oraz Teneryfie pojawią się w ofercie biura podróży Itaka, loty czarterowe ruszą w lutym 2013 roku.

- Cieszymy się, że touroperatorzy zaczęli doceniać nasze lotnisko. Tego lata po raz pierwszy można polecieć bezpośrednio z Gdańska na Wyspy Kanaryjskie, podobnie będzie zimą - będzie to pierwszy sezon zimowy, w którym turyści z Pomorza oprócz dotychczasowych kierunków afrykańskich będą mogli również polecieć na malownicze wyspy Oceanu Atlantyckiego. Cały czas pracujemy nad rozwinięciem tej oferty. Chcemy, by Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy stał się czarterową bramą dla północnej Polski - w wypowiedzi dla Gazety Wyborczej zapewnia Michał Dargacz, rzecznik lotniska w Gdańsku.

W tym roku tour operatorzy w porozumieniu z przewoźnikami czarterowymi oferują rekordową liczbę kierunków wakacyjnych z portu lotniczego Gdańsk. W ofercie znalazły się 23 połączenia, w tym zupełnie nowe przeloty do Izmiru, na Korfu, Ercan (Cypr Północny) oraz na Fuerteventurę. Oprócz nowości, podobnie jak w ubiegłych latach można polecieć z Gdańska na wakacje do Antalyi, Barcelony, Bodrum, Chanii, Dubrownika, Dalamanu, Girony, Heraklionu, Hurghady, na Kos, do Enifdhy, Monastyru, Palmy, na Rodos, do Salonik, Sharm el Sheikh, Tel Awiwu, Warny i na Zakynthos.

Anna Żuchlińska

Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gosc_3e516 2012-08-01 17:20   
gosc_3e516 - Profil gosc_3e516
Przecież już teraz są czartery z Gdańska do Fuerteventury, więc co to za wielka nowość???
gosc_47048 2012-07-31 19:28   
gosc_47048 - Profil gosc_47048
Pomorze pomijane? A co ma powiedzieć Łódź i region? :(
usuniety 2012-07-31 14:25   
usuniety - Profil usuniety
nie doczytałem, że od lutego :(((((
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama