×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Pierwszy 747-8F dla Nippon Cargo (NCA)


Dziś (25.07) linia Nippon Cargo Airlines (NCA), odebrała pierwszego Boeinga 747-8F (wersja cargo). Jest to pierwsza z 14 maszyn jakie zamówił przewoźnik. Kolejny B747-8F trafi do linii pod koniec sierpnia.

- Wprowadzenie Boeinga 747-8F stanowi ogromny skok technologiczny, ponieważ inwestujemy w najnowocześniejszy sprzęt w celu dalszego rozwoju naszej firmy. Mamy głębokie przekonanie, że wielu naszych klientów skorzysta z dodatkowych funkcji samolotu jak np. zwiększona ładowność. Wraz z wprowadzeniem wszystkich Boeingów 747-8F, będziemy posiadali jedną z najmłodszych flot cargo - powiedział Takuzo Nomura, dyrektor zarządzający Nippon Cargo Airlines.- Nippon Cargo Airlines są cenionym klientem Boeinga, który zbudował bardzo udany biznes cargo przy pomocy ośmiu Boeingów 747-400F. Jesteśmy pewni, że NCA utrzyma tempo wzrostu, wspierane przez nową flotę Boeingów 747-8F - powiedział Brad McMullen, wiceprezes Boeinga ds. sprzedaży w rejonie Japonii i Oceanii.

Nowy model Boeinga, 747-8F ma 76,3 metra długości i jest o 5,6 metrów dłuższym niż jego poprzednik 747-400F. Przedłużenie kadłuba pozwala na załadowanie o 16% więcej ładunku cargo niż dotychczas. Maszyna napędzana jest przez cztery silniki General Electric GEnx-2B.

Obecna flota przewoźnika składa się z ośmiu maszyn B747-400F.

Piotr Bożyk
Fot. Boeing Mediagość_f5aec - Profil
gość_f5aec
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie