×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


LAN: Pierwszy B787 już we wrześniu


Kilka dni temu linie LAN Airlines poinformowały, że pierwszy Boeing 787 Dreamliner (CC-BBA/LN68) jest w końcowej fazie przygotowań do dostawy, która nastąpi we wrześniu. Tym samym LAN zostanie pierwszym przewoźnikiem w Ameryce Południowej, który będzie użytkował B787.

- Jesteśmy dumni, że jako pierwsi w regionie będziemy użytkować samolot, który niesie ze sobą wiele korzyści dla naszych pasażerów oraz jest bardzo wydajną maszyną w każdym aspekcie - powiedział Ignacio Cueto, wiceprezes LAN ds. operacyjnych.

W przyszłym tygodniu maszyna o rejestracji CC-BBA wykona pierwszy lot testowy w Everett.Dreamlinery przewoźnika zabiorą na pokład 247 pasażerów. 30 w klasie biznes (2-2-2) oraz 217 w klasie ekonomicznej (3-3-3). Przewoźnik należący do sojuszu oneworld będzie obsługiwał Dreamlinerem rejsy z Santiago De Chile do Buenos Aires, Limy, Los Angeles, Madrytu, Frankfurtu oraz Santiago (Brazylia).

W ciągu 10 lat LAN spodziewa się otrzymać 32 zamówione maszyny 787, w tym 10 większych 787-9.

Piotr Bożyk
Fot. LAN Airlinesgość_16bfa - Profil
gość_16bfa
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie