×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


FIA: GECAS zamawia 737MAXFirma leasingowa GECAS zamówiła na targach lotniczych w Farnborough 100 Boeingów 737. 75 z nich to wariant 737-8 MAX, a pozostałe to 737-800NG.

Umowa nie została jeszcze sfinalizowana, ale obydwie strony pracują nad tym, by stało się tak jak najszybciej. Dzięki temu zamówieniu tworzy się rynek leasingowy dla nowego wariantu wąskokadłubowego odrzutowca Boeinga.

- Zespół zarządzający GECAS rozumie znaczenie zaawansowanych, wydajnych paliwowo samolotów, które sprostają potrzebom klientów. To zobowiązanie do zakupu potwierdza wartość Boeinga 737 MAX na konkurencyjnym rynku - powiedział Ray Conner, prezes Boeing Commerical Airplanes.Boeingi 737 MAX to najnowsza konstrukcja w rodzinie 737. Dzięki nowym silnikom oraz zmianom aerodynamicznym, m.in. zastosowaniu nowego typu wingletów, samoloty te mają być o 13% oszczędniejsze od obecnie latających odrzutowców w tej klasie. MAX-y, według zapowiedzi Boeinga, mają być też bardziej wydajne od Airbusów A320neo.

Amerykański producent zebrał już ponad 1000 zamówień na Boeingi 737 MAX. Wczoraj (9.7) kontrakt podpisała inna firma leasingowa, Air Lease Corporation

GECAS to jedna z największych firm leasingowych na świecie. W jej flocie jest ponad 1700 samolotów.

Dominik Sipiński
fot. Boeing Mediagość_d7b69 - Profil
gość_d7b69
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie