×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Pierwszy 737-700 dla Eznis Airways
Wczoraj (19.06) flota mongolskiego przewoźnika Eznis Airways powiększyła się o pierwszego Boeinga 737-700. Samolot wynajęty jest od amerykańskiej firmy leasingowej ILFC. Wcześniej maszyna latała dla panamskiej linii Copa Airlines, którą w maju tego roku zwróciła do  leasingodawcy.

Podczas dostawy Boeing miał dwa międzylądowania, a jego trasa wyglądała następująco: Phoenix-Goodyear (GYR) - Gander (YQX) - Helsinki (HEL) - Ułan Bator (ULN).Boeing 737-700 został wyprodukowany w 2005 roku. Po przylocie otrzymał mongolskie znaki rejestracyjne JU-9921. Nowy nabytek na pokład może zabrać 124 pasażerów w konfiguracji dwóch klas: 12 w klasie biznes oraz 112 w klasie ekonomicznej.

Eznis Airways to mongolskie regularne i czarterowe linie lotnicze z siedzibą w Ułan Bator. Obecnie jest to największa linia lotnicza w Mongolii, która obsługuje aż 14 krajowych tras. W ofercie przewoźnika są też również rejsy do Rosji, Chin oraz Korei Południowej. Linia posiada również zezwolenie na loty do Kazachstanu. Jednak ze względu na braki flotowe rejsy zostaną uruchomione pod koniec tego roku.Obecna flota przewoźnika składa się z siedmiu samolotów: czterech maszyn Saab 340, dwóch Avro RJ85 oraz jednego Boeinga 737-700NG. Do końca tego roku linia planuje powiększyć flotę o kolejne trzy lub cztery maszyny B737.

Piotr Bożyk
Fot. Eznis Airwaysgość_8a893 - Profil
gość_8a893
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie