Czeskie linie CCA zawiesiły loty

Marek Stus - Profil Marek Stus
19 czerwca 2012 16:53
10 komentarzy
Reklama

Czeskie linie lotnicze Job Air - Central Connect Airlines zawiesiły wczoraj późnym wieczorem (18.06) działalność operacyjną.
 
Ponieważ nie potwierdziły się długoterminowe prognozy sprzedaży biletów i nie osiągnięto planowanych zysków z obsługi połączeń regularnych, kierownictwo CCA zdecydowało wczoraj o czasowym wstrzymaniu obsługi wszystkich rejsów rozkładowych w celu optymalizacji działań i regulacji procesu restrukturyzacji - oświadczył Danes Zátorský, dyrektor zarządzający CCA.

Przewoźnik obsługiwał loty z Pragi do Hanoweru, Krakowa, Lublany, Ostrawy i Stuttgartu. Od 1 lipca miał rozpocząć rejsy na trasie Praga-Zagrzeb. Wszystkie połączenia były realizowane w formule code-share z czeskimi liniami lotniczymi CSA.

We flocie CCA znajdowały się 3 samoloty typu Saab 340.

O problemach finansowych CCA było wiadomo od kilku miesięcy. Spółka borykała się z brakiem płynności finansowej i regularnie zalegała m.in. ze spłatą rat za leasing samolotów.Od października 2011 wierzyciele spółki trzykrotnie zwracali się do sądu z wnioskiem o ogłoszenie upadłości CCA. W dwóch przypadkach wnioskodawcy wycofali wniosek po częściowej spłacie zaległości przez przewoźnika. Ostatni wniosek, złożony w marcu b.r. przez szwedzką spółkę Siemens Financial Services AB, został odrzucony z przyczyn formalnych.

CSA zapowiedziały, że udzielą pomocy wszystkim pasażerom, którzy mieli wykupione bilety na loty obsługiwane przez CCA. Osoby, które dokonały rezerwacji na stronie CSA proszone są o kontakt z infolinią przewoźnika, zaś w innych przypadkach z agentem, który wystawił bilet.

Na razie nie wiadomo czy CSA przywróci zawieszone wczoraj połączenia. Decyzja w tej sprawie ma zapaść jutro.
 
Marek Stus
Fot. Piotr Bożyk
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gosc_03d67 2012-06-20 08:29   
gosc_03d67 - Profil gosc_03d67
b737800max: przez ponad rok latałem średnio raz w miesiącu KRK-PRG-SVO i na całej trasie był full, na SVO-PRG do dzisiaj jest duże obłożenie tylko mało widać pasażerów tranzytowych. Dawniej sporo ludzi przesiadało się w PRG na AF czy AZ, teraz mam wrażenie, że to czego tak zazdroszczono PRG w porównaniu z WAW czyli statusu hubu SkyTeamu było próba, która się nie powiodła. Mimo to OK ma wciąż mocną pozycję na trasach do Rosji. Rosjanie lubią latać do Ceske Republiky
gosc_cae70 2012-06-20 00:57   
gosc_cae70 - Profil gosc_cae70
No to się kolesie nalatali... Prawdziwy czeski film. Sam nimi kilka razy leciałem i zawsze mieli full, raz nawet lecialo mi się z reprezentacją Polski kobiet w piłce nożnej...
marecki 2012-06-19 23:47   
marecki - Profil marecki
Niegdyś loty do PRG z KRK cieszyły się sporym zainteresowaniem z uwagi na atrakcyjną siatkę połączeń i polityke cenową CSA dla rynku polskiego. Niestety odd paru lat CSA powoli "zwija się", a w ostatnim roku bardzo mocno pocięli siatke więc i federy tracą racje bytu. Do tego malutki samolot z niewielka ilościa miejsc podrażał koszt utrzymania tych rejsów.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama